Pozvánka : Zimný Astrovlak

Jedinečný astrovlak vyrazí na svoju prvú zimnú jazdu. A vy máte opäť možnosť vychutnať si magickú silu nočnej oblohy a zažiť pozorovanie hviezd priamo v nedotknutej prírode Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline.

Premiérový zimný astrovlak vyrazí na svoju prvú jazdu. Každú stredu počas jarných prázdnin bude na úzkokoľajke v Čiernom Balogu pripravený astrovlak, aby na jeho palubu mohli nasadnúť milovníci nočnej oblohy a hviezd. Všetky deti spolu s rodičmi majú opäť možnosť nastúpiť do vláčika Čiernohronskej železničky a prežiť nezabudnuteľný zážitok.

Návštevníkov čaká večerná jazda historickým vláčikom priamo do Lesníckeho skanzenu uprostred Balockých vrchov a Astronomická príprava pred pozorovaním nočnej oblohy v priestoroch jednej z najstarších  horární na Slovensku pod vedením odborníkov z hvezdárne v Banskej Bystrici, ktorá je organizačnou súčasťou Krajskej hvezdárne a planetária M. Hella v Žiari nad Hronom a následne pozorovanie nočnej zimnej oblohy astronomickými ďalekohľadmi aj s profesionálnym výkladom.

Letný Astrovlak, ktorý odštartoval svoje prvé jazdy počas letných prázdnin mal medzi turistami obrovský úspech. Pozorovanie nočnej oblohy v spojení s večernou jazdou Čiernohronskou železničkou prilákalo ľudí a turistov nielen z regiónu, ktorí v tom čase na Horehroní dovolenkovali, ale taktiež verejnosť z celého Slovenska.

„Rodiny s deťmi cestovali stovky kilometrov, aby mohli zažiť tento jedinečný výlet, preto sme sa rozhodli zorganizovať aj zimnú verziu. Nočná obloha a usporiadanie hviezd je počas zimy iné ako v lete, takže to bude opäť ojedinelý zážitok. A aj návštevníci, ktorí výlet astrovlakom absolvovali, môžu opäť zažiť niečo nové“

uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie.

,,Projekt Astrovlak vznikol vďaka spojeniu sa síl. Ďakujeme za spoluprácu Ing. Miroslavovi Pepichovi a Ing. Michalovi Kofirovi z Odštepného závodu Čierny Balog, Ing. Alešovi Bílkovi z Čiernohronskej železnice a Mgr. Stanislavovi Kanianskemu z Hvezdárne v Banskej Bystrici.“

dodala Ing. Petra Rizdoňová Hlásniková. Svoju jazdu si môžete rezervovať už teraz na http://horehronie.net

Termíny:
vybrané stredy počas jarných prázdnin: 20.02.2019, 27.02.2019, 06.03.2019

TS OOCR Región Horehronie, foto ilustr. mp

Pozri tiež

Foto: Pilotný projekt Petržalskej päťky – chodeckých pretekov v atletickej chôdzi úspešne

V sobotu 24. júla 2021 sa uskutočnili chodecké preteky v atletickej chôdzi Petržalská päťka. Pilotný ročník …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *