Prečo sa oplatí hľadať 12. mája na námestí tyrkysové tričká?

Počas druhej májovej nedele, ktorá tradične patrí oslave sviatku Dňa našich mamičiek, sa v Banskej Bystrici uskutoční aj v poradí tretí ročník podujatia „Čo ste možno (ne)vedeli o bystrickom námestí.“

Počas nedeľného odpoludnia vás študenti Katedry cestovného ruchu a spoločného stravovania Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici prevedú zaujímavosťami bystrického námestia. To, čo ste možno (ne)vedeli o bystrickom námestí, si budete môcť overiť  v  druhú májovú nedeľu, 12.05.2019 od 13:00 do 15:00 v Banskej Bystrici na Námestí SNP.

V rámci dvojhodinového podujatia budú mať návštevníci aj obyvatelia mesta Banská Bystrica opäť príležitosť dozvedieť sa fakty a zaujímavosti o bystrickom námestí, ako aj zaujímavosti o produktoch Banskej Bystrice, ktoré budú predstavené na mieste. Prezradíme, že jedným z nich bude meď, druhým pivo… Popri „vzdelávaní sa“ budú prebiehať na každom stanovišti aj zaujímavé hry a súťaže s lákavými odmenami, čo určite priláka rodiny s deťmi. Podujatie je totiž pripravené pre všetky vekové kategórie – zabavia sa najmenší, aj tí skôr narodení. Táto študentská akcia je súčasťou cyklu podujatí Bystrická hodinka Banskobystrického okrášľovacieho spolku.

Vstup na podujatie je voľný. Podujatie je organizované v spolupráci s Banskobystrickým okrášľovacím spolkom, Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko a mestom Banská Bystrica.

Banskobystrický okrášľovací spolok, foto archív red.

Pozri tiež

Zvýšili kapacitu starostlivosti o pacientov po prekonaní Covid-19. 

Oddelenie pneumológie a ftizeológie FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica rozšírilo pre pacientov s respiračnými ochoreniami poskytovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *