Pred finále je jedna vec istá: Bystrica preskočí Nitru

Pred finále Tipsportligy je jedna vec istá, nech dopadne akokoľvek. V medailovej bilancii s určitosťou Banskobystričania poskočia na 5. miesto a preskočia tak Nitru.

Či už „Barani“ svoj historický titul obhája alebo nie, budú na tom lepšie ako ich semifináloví súperi z Nitry. Oba tímy doposiaľ získali okrem jedného titulu majstra Slovenska aj dve druhé miesta. Zatiaľ čo Nitra si v tejto sezóne pripíše na svoje konto ďalší bronz, Banská Bystrica s istotou získa tretie striebro, alebo ďalší senzačný titul. V oboch prípadoch sa po sezóne 2017/18 dostane pred Nitru.

Polepší si aj Trenčín, ktorý v minulej sezóne takmer z najvyššej slovenskej hokejovej ligy vypadol. Tretiu historickú priečku si Trenčania môžu vylepšiť štvrtým titulom, alebo piatym druhým miestom, celkovo si pripíšu jedenástu medailu. Najsmutnejší sú asi hráči Zvolena, ktorí v dramatickom závere sezóny skončili síce na výbornom druhom mieste, tesne za Nitrou, no keďže sa do finále nedostal ani jeden z týchto tímov, bronz si uchmatli Nitrania, ktorí vyhrali základnú časť. Zvolen tak ostal bez medailí.

Finálová séria sa začína dvoma zápasmi v Trenčíne. Prvý zápas sa hrá v piatok 13-teho. Pre koho bude šťastný a pre koho nie, budú môcť diváci sledovať v publiku i na obrazovkách. Banská Bystrica i Trenčín majú pred finále obrovskú motiváciu a tak sa očakáva poriadne dramatická séria.

Poradie Tím Med 1.png Zlato Med 2.png Striebro Med 3.png Bronz Celkom
1 HC Košice 8 7 3 18
2 HC Slovan Bratislava 8 2 5 15
3 HK Dukla Trenčín 3 4 3 10
4 HKM Zvolen 2 4 1 7
5 HK Nitra 1 2 3 6
6 HC ’05 iClinic Banská Bystrica 1 2 2 5
7 MsHK DOXXbet Žilina 1 0 1 2
8 HK Poprad 0 2 2 4
9 HK Skalica 0 1 2 3
10 MHK-Martin 0 0 2 2

A teraz sa na to finále trochu môžete naladiť zábermi zo vzájomných zápasov medzi Banskou Bystricou a Trenčínom:

mp, tabuľka: wikipedia, foto: mp

Pozri tiež

Hokejoví brankári aj na Honte

Viete čo majú spoločné Jiří Crha, Vladimír Dzurilla, Ján Filc, Denis Godla, Dominik Hašek, Jaroslav …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *