Predpremiéra filmu Nech je svetlo v Banskej Bystrici aj za účasti tvorcov a hercov

Už v piatok 20. septembra budú mať banskobystrickí filmoví diváci a diváčky výnimočnú šancu vidieť nový slovenský film Nech je svetlo v špeciálnej klubovej predpremiére. Novinku, ktorá mala celosvetovú premiéru v lete na slávnom karlovarskom festivale, uvedie Filmový klub v Múzeu SNP.

Ústredný hrdina filmu Milan (40) má tri deti a aby zabezpečil svoju rodinu, chodí pracovať do Nemecka. Počas návštevy doma cez Vianoce zistí, že jeho najstarší syn Adam je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Chlapec je zapletený do šikanovania a usmrtenia spolužiaka. Otec sa rozhoduje, čo by mal spraviť. Spolu s manželkou Zuzkou pri tom začnú zisťovať skutočnú pravdu o svojom synovi, o svojej rodine, o sebe samých a aj o spoločenstve okolo seba.

Hlavnú úlohu stvárnil člen Činohry SND Milan Ondrík, ktorý si za svoj výkon odniesol Cenu pre najlepšieho herca z Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch. Na tomto festivale film bodoval aj u Ekumenickej poroty, ktorá ho ocenila Zvláštnym uznaním. Ocenený Milan Ondrík bude súčasťou delegácie tvorcov filmu, ktorí zavítajú v piatok 20. septembra o 18:00 hod. na špeciálnu predpremiéru filmu do Filmového klubu v Múzeu SNP.

Okrem Ondríka prídu s publikom do Banskej Bystrice diskutovať aj režisér a scenárista filmu Marko Škop, kameraman Ján Meliš, strihač František Krähenbiel a tiež herecký predstaviteľ syna Adama František Beleš. Nenechajte si ujsť výnimočnú príležitosť vidieť v predpremiére slovenský film, ktorý pred pár dňami vybrala Slovenská filmová a televízna akadémia do medzinárodného umeleckého súboja o oscarovú sošku.

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=GxfX9DEp1PE

fb event: https://www.facebook.com/events/2400232380096651/

Zdroj a foto: TS Nech je svetlo v Banskej Bystrici, Slavo Sochor

Pozri tiež

V roku 2020 kraj investuje 58 037 000 eur do rekonštrukcie ciest, zariadení sociálnych služieb, stredných škôl či obnovy kultúrnych pamiatok

Aj v roku 2020 sú pre Banskobystrický samosprávny kraj prioritou bezpečnejšie cesty, kvalitnejšie sociálne služby …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *