Predseda vlády Eduard Heger: K slobode sme urobili ďalší krok

Vláda SR 16.4.2021 schválila zmiernenie opatrení na základe Covid Automatu. Od pondelka 19. apríla 2021 nebude zákaz vychádzania uplatňovaný napríklad na návštevu maloobchodných predajní a prevádzok, ktoré budú otvorené v zmysle vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ).

„Som veľmi rád, že sme vďaka spoločnému úsiliu občanov  urobili ďalší krok smerom k životu bez obmedzení. Ďakujem za dodržiavanie pravidiel a prosím, vydržme to a zostaňme zodpovední,“

povedal premiér Eduard Heger.

Ďalšou dobrou správou pre občanov je, že do prírody a na individuálnu rekreáciu sa bude môcť cestovať aj medzi okresmi s podmienkou, že do okresu v 4. stupni varovania podľa Covid Automatu bude potrebný negatívny test, nie starší ako 7 dní. Otvárajú sa múzeá, galérie, knižnice, zoologické, botanické záhrady podľa podmienok stanovených vyhláškou ÚVZ.

Ďalšou významnou zmenou oproti súčasnosti je otvorenie kurzov autoškoly, možnosť návštevy bohoslužieb, plavární a športovísk.

Ruší sa aj povinný home office.  Prácu touto formou budú môcť zamestnanci naďalej vykonávať len podľa usmernení svojho zamestnávateľa.

„Stále však nad pandémiou nemáme vyhrané, a preto musíme byť obozretní. Iba dôsledné dodržiavanie pravidiel a súbežne s tým masívne očkovanie je cestou k slobode. Dnes sme k nej urobili ďalší krok,“

uzavrel šéf vládneho kabinetu Eduard Heger.

Detailné pravidlá pre otvorenie prevádzok či  realizáciu hromadných podujatí vrátane športu upraví vyhláška ÚVZ. Vláda SR uložila hlavnému hygienikovi Jánovi Mikasovi vydať túto vyhlášku bezodkladne.

Úplné znenie aktuálne schváleného vládneho uznesenia je zverejnené:   https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/25905/1 .

Zdroj a foto : Úrad vlády SR

Pozri tiež

Mladí chodci z mesta pod Urpínom sa blysli osobákmi v Poděbradoch

MLADÍ CHODCI  SA BLYSLI OSOBÁKMI V PODĚBRADOCH V sobotu 15. mája na testovacích chodeckých pretekoch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *