Predstavujeme najmladší banskobystrický plavecký klub

Slovenská plavecká federácia zaregistrovala v júni uplynulého roka nový banskobystrický plavecký klub pod názvom Plavecký Kemp Banská Bystrica. Plavci tohto klubu už na súťažiach štartujú pod skratkou PKBB.

Uvedený plavecký klub, ktorého predsedom a hlavným trénerom je bývalý dlhoročný slovenský plavecký reprezentant Daniel Vácval má v súčasnosti 239 členov od začiatočníkov, štvorročných detí, výkonnostných  plavcov v žiackych a dorasteneckých kategóriách, až po kategóriu masters.

Klub sa nezameriava len na deti, ale v rámci svojej filozofie, ktorou je odstraňovanie plaveckej negramotnosti u dospelých, organizuje pre túto skupinu okrem výučby plávania i kondičné plávanie. V rámci svojej  činnosti klub organizuje jarné, letné a zimné tréningové kurzy. Organizujú aj letné denné plavecké kempy pre plavcov aj neplavcov. Všetky sa uskutočňujú v krytej plavárni na banskobystrických Štiavničkách.

V klube je momentálne pätnásť výkonnostných plavcov, ktorí sa tohto roku zúčastnili plaveckých pretekov v Banskej Štiavnici,  Žiline, Žiari nad Hronom a Poprade. Najlepšie umiestnenia na týchto pretekoch dosiahli Ivan Jakub Dolinský,  ktorý na Cene Popradu 2019 na 50 m prsia časom 35,42 sek. obsadil 5. miesto a na 100 m prsia časom 1:18,53 min. skončil na 6. mieste. Lukáš Vaško na Jarnej cene Žiliny na 50 m prsia časom 42,66 sek. skončil na 6. mieste a Šimon Baláž na Jarnej cene Žiliny na 50 m prsia časom 45,06 sek. obsadil 12. miesto. O výchovu plavcov v uvedenom plaveckom klube sa starajú okrem bývalých plavcov a plavkýň  Kariny Štellmachovej, Jany Giničovej, Renáty Longauerovej  a Andrey Niklovej i ďalší vysokoškolsky vzdelaní tréneri plávania, s dlhoročnou praxou s deťmi predškolského a mladšieho školského veku Zuzana Žabková, Martina Kalčoková, Marek Gáborík, Ján Kalčok a Jozef Adam.

Rodičia, ktorí by chceli prihlásiť svoje deti, či už na výučbu plávania alebo na zaradenie detí do pretekárskeho plávania, ako i dospelí, ktorí by sa chceli naučiť plávať,  alebo zúčastniť sa kondičného plávania sa môžu kontaktovať na tel. čísle 0904 042 622, alebo e-mailom: plaveckykempbb@gmail.com.

Podrobnejšie informácie o uvedenom plaveckom klube môžete získať na adrese: www.plaveckykempbb.sk

Jozef Ivan, foto: archív Plavecký Kemp Banská Bystrica

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *