Prezentácia prostriedkov „APO“ vo Zvolene

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici zorganizovalo dňa 19. októbra 2016 na parkovisku Hotela Tenis vo Zvolene prezentáciu nových technických prostriedkov dodaných pre Hasičský a záchranný zbor v rámci projektu Aktívne protipovodňové opatrenia (APO), ktorý zabezpečil obnovu špeciálnej techniky a technického vybavenia pre hasičov.

Projekt bol súčasťou operačného programu Životné prostredie v programovom období 2007-2013. Moderná technika má za úlohu zvýšiť úspešnosť, rýchlosť a odolnosť záchranárskych zložiek v ochrane ľudských životov, majetku a zdravia občanov, vrátane ochrany životného prostredia spoločne so sociálnou a ekonomickou infraštruktúrou.

V rámci prezentácie projektu „APO“ sa široká verejnosť mohla oboznámiť s novými automobilmi ako sú nosiče kontajnerov, cisterna na PHM, autobus na evakuáciu obetí počas povodní a prepravu záchranárov ako aj lesné a povodňové špeciály. Súčasťou statickej ukážky bola aj kontajnerová technika pre dlhotrvajúce zásahy. Hasičský a záchranný zbor ňou bude schopný vytvoriť kompletné zázemie v priestore zásahu pre zasahujúce zložky. Ďalší kontajner pre dobrovoľníkov je vybavený kompletnými osobnými ochrannými pracovnými prostriedkami a pracovným náradím. Prezentovaný bol aj separátor ropných produktov na odčerpanie z vodnej hladiny a následné vyčistenie kontaminovanej vody, systém veľkokapacitného prečerpávania vody s kapacitou až 50 tisíc litrov vody za minútu, univerzálny viacúčelový nakladač, dávkovač s násypníkom pre plnenie vriec pieskom ako aj ďalšie prostriedky využívané počas povodní.

mp

Pozri tiež

Ďalšie opatrenie proti prípadnému šíreniu koronavírusu vo Zvolene. Tentokrát sa týka obmedzenia chodu mestského úradu

Len pred niekoľkými minútami sa skončilo ďalšie rokovanie krízového štábu mesta Zvolen. Jeho členovia priebežne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *