Prezentácia prostriedkov „APO“

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici organizuje dňa 19. októbra 2016 na parkovisku Hotela Tenis vo Zvolene prezentáciu nových technických prostriedkov dodaných pre Hasičský a záchranný zbor v rámci projektu Aktívne protipovodňové opatrenia (APO), ktorý zabezpečil obnovu špeciálnej techniky a technického vybavenia pre hasičov.

Projekt bol súčasťou operačného programu Životné prostredie v programovom období 2007-2013. Moderná technika má za úlohu zvýšiť úspešnosť, rýchlosť a odolnosť záchranárskych zložiek v ochrane ľudských životov, majetku a zdravia občanov, vrátane ochrany životného prostredia spoločne so sociálnou a ekonomickou infraštruktúrou.

V rámci prezentácie projektu „APO“ bude mať možnosť široká verejnosť sa oboznámiť s novými automobilmi ako sú nosiče kontajnerov, cisterna na PHM, autobus na evakuáciu obetí počas povodní a prepravu záchranárov ako aj lesné a povodňové špeciály. Súčasťou statickej ukážky bude aj kontajnerová technika vo forme kontajnera pre dlhotrvajúce zásahy, ktorým bude Hasičský a záchranný zbor vytvárať kompletné zázemie v priestore zásahu pre zasahujúce zložky, kontajner pre dobrovoľníkov vybavený kompletnými osobnými ochrannými pracovnými prostriedkami a pracovným náradím. Ďalej separátor ropných produktov na odčerpanie z vodnej hladiny a následné vyčistenie kontaminovanej vody, systém veľkokapacitného prečerpávania vody s kapacitou až 50 tisíc litrov vody za minútu, univerzálny viacúčelový nakladač, dávkovač s násypníkom pre plnenie vriec pieskom ako aj ďalšie prostriedky využívané počas povodní.

Zároveň počas prezentácie prostriedkov „APO“ sa od 14.00 h. na štadióne MFK Lokomotíva Zvolen uskutoční priateľský medzištátny futbalový zápas Slovensko – Česko, futbalových reprezentácii zložených z profesionálnych hasičov.

TS: kpt. Ing. Erik Piater , ilustračné foto: tasr

Pozri tiež

Výjazdy príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji v súvislosti s búrkovou činnosťou a poveternostnou situáciou

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji zasahovali v čase od 28. 7. 2019 6,00 hod. do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *