Pri Michalkovej strom zavalil piliara, v Detve našli mŕtvolu v šachte

Pri dvoch nešťastiach zasahovali včera zvolenskí a detvianski hasiči. Krátko pred poludním zavalil strom piliara v lese neďaleko obce Michalková v okrese Zvolen a na zásah v neprístupnom teréne privolali hasičov zo Zvolene. Popoludní boli zase príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Detvy privolaní k mŕtvej osobe, ktorú našli utopenú v šachte pri usadlosti medzi detvianskym salašom a Lidlom.

Ako uviedol operačný dôstojník HaZZ Ján Tuček, nešťastie v lese pri Michalkovej sa stalo po tom, ako na jedného z piliarov, ktorý v tom čase nepílil stromy, náhodne, zrejme po poryve vetra, spadol strom.

„Nešťastie sa stalo vo veľmi neprístupnom teréne, a tak nielen hasičov, ale aj políciu a zdravotníkov na miesto nešťastia vyviezla hasičská štvorkolka,“ podotkol.

V odpadovej šachte sa malo nachádzať telo Jána Hrončeka (28), ktorý bol nezvestný od soboty 29. októbra. O udalosti v Detve zatiaľ Tuček nemal viac informácií.

jan-hroncek-zv

„V súčasnosti je na mieste polícia, ktorá robí obhliadku miesta a vykonáva nevyhnutné úkony,“ dodal Tuček.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Výjazdy príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji v súvislosti s búrkovou činnosťou a poveternostnou situáciou

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji zasahovali v čase od 28. 7. 2019 6,00 hod. do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *