PRI NÁVŠTEVE CINTORÍNOV MYSLITE NA SVOJE OSOBNÉ VECI!

Blížiace sa sviatočné dni sú spojené s návštevou miest posledného odpočinku našich blízkych a s tým spojeným zvýšeným pohybom ľudí na cintorínoch a v ich okolí. Zlodeji využívajú nepozornosť a neprehľadnosť situácie žiaľ aj pri tejto príležitosti.

Polícia v Lučenci vyšetruje krádež, ktorá súvisí s nastávajúcim Sviatkom všetkých svätých.

V mestskom cintoríne v Lučenci páchateľ využil neprítomnosť poškodenej ženy, ktorej z auta ukradol z kabelky peňaženku. Krádežou jej vznikla škoda odhadnutá na tisíc eur.

V týchto dňoch budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré budú strážiť verejný poriadok a posvietia si na zlodejov najmä v okolí cintorínov. Pokiaľ na cintorín prídete autom, nemalo by v ňom zostať nič hodnotné. Ani pri úprave hrobov si nenechávajte veci bez dohľadu. Každoročne v tomto období evidujeme prípady vreckových krádeží a krádeže vecí z áut. Najúčinnejšou prevenciou je nedať zlodejom príležitosť!

V prípade, že spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne policajné hliadky dohliadajúce na bezpečnosť v blízkosti cintorínov, prípadne kontaktujte políciu na telefónnom čísle 158.

Zdroj a foto :  Polícia SR – Banskobystrický kraj

Pozri tiež

Juniori získali zo štyroch zápasov šesť bodov

Na druhý blok zápasov nastúpili juniori do 17 rokov MIBY Banská Bystrica na domácej palubovke …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *