Pri nehode zomrel vodič, ktorého zrazilo vlastné vozidlo

Vyšetrovateľ v Lučenci začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

V utorok (31.1.) o 10.28 hodine, došlo na ceste II/585 v katastri obce Veľká nad Ipľom, k smrteľnej dopravnej nehode. 31-vodička osobného motorového vozidla Peugeot 307, bytom Veľká nad Ipľom, počas jazdy rovným úsekom cesty v smere od Veľkej nad Ipľom na Panické Dravce z doteraz nezistených príčin, pravou prednou časťou vozidla narazila do ľavej zadnej časti stojaceho vozidla Mercedes Vito, pred ktorým sa v tom čase nachádzal 65-ročný vodič tejto dodávky, občan Maďarska. V dôsledku nárazu vozidlo Mercedes zišlo do pravej priekopy v smere jazdy, kde telo vodiča zostalo zakliesnené pod vozidlom. Pri dopravnej nehode vodič dodávky utrpel zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol.

Vodička bola na mieste jednorázovo ošetrená. Škoda na vozidlách je odhadnutá na 3-tisíc eur. U vodičky alkohol pri dychovej skúške zistený nebol, nebohému vodičovi bude odobratá krv na zistenie alkoholu pri súdnej pitve. Vodičke bol na mieste nehody zadržaný vodičský preukaz. Do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.

 

V januári 2017 sa v Banskobystrickom kraji stalo 7 smrteľných dopravných nehôd, po 2 nehody sa stali v okresoch Lučenec a Zvolen a po 1 nehode v okresoch Rimavská Sobota, Revúca a Veľký Krtíš .

 

foto: KRPZ BB, Mária Faltániová 

 

 

 

 

Pozri tiež

Jama na ceste, čelná zrážka dvoch áut a 4 zranené osoby

Polícia v Rimavskej Sobote objasňuje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v nedeľu (26.5.) o 21.30 hodine na ceste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *