Príďte o hlavu so Stredoslovenským múzeom

V minulosti sa aj drobný prehrešok trestal tým najtvrdším spôsobom. V mnohých prípadoch tak obvinený skončil pod katovým mečom. Dodnes sú známe príbehy tých, ktorí kvôli nepriazni osudu prišli o hlavu. V Stredoslovenskom múzeu história opäť ožije, aby vám porozprávala o osudoch niektorých nešťastlivcov.

Stredoslovenské múzeum aj tento rok siahne po obľúbenom podujatí Bezhlavo do múzea, ktoré sa uskutoční v Matejovom dome. Interaktívnou formou ponúkne príbehy osôb, ktoré síce prišli o svoj život za rôznych okolností, no rovnakým spôsobom. Návštevník sa tak môže razom ocitnúť zoči – voči katovi, Levočskej bielej pani či farárovi z Ľubietovej, ktorí im rozpovedia svoj tragický príbeh.

„História môže byť zábavná. To je dôvodom, prečo čoraz častejšie siahame po formátoch, akým je Bezhlavo do múzea. Aj takýmto spôsobom chceme verejnosti ukázať, že v múzeu sa nudiť nebudú, práve naopak. Dôkazom je, že už minulý rok bol o toto podujatie veľký záujem a stretol sa s pozitívnym ohlasom. Stredoslovenské múzeum preto do budúcna pripravuje ďalšie podujatia, ktoré budú pre našich priaznivcov tak isto určite veľmi zaujímavé,“

priblížil riaditeľ Stredoslovenského múzea Marcel Pecník.
Stredoslovenské múzeum myslí aj na detského návštevníka, pre ktorého pripravuje viaceré akcie. Už v novembri sa môžu tešiť na podujatie Keď zubatá kosu brúsi. Hravou formou sa zoznámia s tradíciami a zvykmi, ktoré sa spájajú so smrťou a na ktoré sa pomaly zabúda. Súčasťou bude tvorivá aktivita, počas ktorej si vyrobia svojho anjela strážneho.

Stredoslovenské múzeum, Kristína Hatarová

Pozri tiež

Slovenská republika potrebuje užšiu spoluprácu s ázijskými krajinami

„Posledné desaťročia sa vyznačujú postupným presunom geopolitického a ekonomického ťažiska svetovej politiky do indicko–pacifického regiónu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *