Príďte sa pozrieť na taktické cvičenie „DONOVALY 2016“

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici organizuje dňa 6. októbra 2016 v katastrálnom území obce Donovaly taktické cvičenie zamerané na likvidáciu rozsiahleho lesného požiaru v ťažko dostupnom teréne, evakuácie osôb z ohrozených objektov  a dopravu vody.

Taktické cvičenie bude zamerané na precvičenie súčinnosti Hasičského a záchranného zboru, dobrovoľných hasičských zborov obcí, zložiek IZS a vybraných právnických osôb vrátane ich vzájomnej spolupráce s riadiacim štábom KR HaZZ BB pri likvidáciu požiaru v ťažko prístupných miestach a terénoch so zameraním na nasadzovanie potrebných síl a prostriedkov v katastrálnom území obce Donovaly. Zároveň bude vykonaná aj diaľková a kyvadlová doprava vody z vodnej nádrže Motyčky, evakuácia figurantov z lanovky v súčinnosti s Horskou záchrannou službou ako aj evakuácia osôb v podvese vrtuľníka Ministerstva vnútra SR.

Počas taktického cvičenia bude slávnostne odovzdané do užívania veliteľsko-štábny automobil Mercedes-Benz Arocs, ktoré bude slúžiť ako pracovisko riadiaceho štábu a umožňuje vytvorenie optimálnych podmienok pre riadenia zásahu priamo z miesta mimoriadnej udalosti.

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici si Vás dovoľuje pozvať na uvedené taktické cvičenie s očakávaným príchod zástupcov médií dňa 6. októbra 2016 do 09.00 h. k Hotelu Smrekovec, Donovaly.

TS: KR HaZZ BB, kpt. Ing. Erik Piater, foto: tasr

Pozri tiež

Výjazdy príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji v súvislosti s búrkovou činnosťou a poveternostnou situáciou

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji zasahovali v čase od 28. 7. 2019 6,00 hod. do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *