Prízrak v Divadle Štúdio tanca: Inscenácia inšpirovaná skutočnými udalosťami sa vracia

Písal sa 16. február 2018 a v Divadle Štúdio tanca mala svoju premiéru inscenácia GHOST/PRÍZRAK. Hovorí sa, že kto chce vidieť súčasný tanec v plnej svoje kráse, mal by vidieť práve toto predstavenie. Najbližšia možnosť bude už čoskoro.

Silná výpoveď, emócie, aktuálnosť. Aj tak by sme mohli definovať inscenáciu, ktorá vznikla pod taktovkou choreografa Petra Miku a hudobného doprovodu skladateľa Petra Zagara.

“Ide o pravdivý príbeh, ktorý som zažil – uraz hlavy. Jedného dňa som sa zobudil v tme a zistil, že som v nemocnici. Medzitým sa mi objavovali rôzne myšlienky, čo sa stalo, čo sa mohlo stať alebo to, či som živý alebo mŕtvy. Veľa otázok, skôr útržkov. Ghost sa tiež skladá z útržkov, no pretavené do tanca.”

– Tibor Trulik, tanečník.

Každého z nás prenasleduje nejaký prízrak. Niektoré prízraky nás samé navštevujú v noci, iné zas márne hľadáme celý život. Ich neviditeľná prítomnosť nás vedie k reálnej vízii a k úprimnému hľadaniu našej túžby. Podnecuje to najlepšie v nás, uchvacuje, ale aj zvádza a deštruuje. Nechať sa zviesť? Či skúsiť uniknúť – aj tak bez možnosti skryť sa?

Na tieto otázky sa pokúsi nájsť odpovede aj umelecký tím Divadla Štúdio tanca, ktorý sa v inscenácii Ghost/Prízrak predstaví už 15. a 22.1.2020 o 19:00 na pôde divadla alebo 24.1.2020 o 18:00 na Zvolenskom zámku. Poďte spolu s nami cez súčasný tanec skúmať význam spomienok, krásu strát a lekciu vo všetkom, čo sa pominulo.

Možnosť rezervácie lístkov nájdete na oficiálnych stránkach divadla.

Inscenácia vznikla vďaka podpore Fondu na podporu umenia.

Zdroj a foto: DIVADLO ŠTÚDIO TANCA, Tomáš Nagy

Pozri tiež

Na Slovensku sú rodiny, ktoré žijú ako v zlom sne. Pomôcť môžete aj vy

Až 8000 rodín je na hranici chudoby a hrozí im strata strechy nad hlavou. Navyše, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *