Program Bábkového divadla na Rázcestí na mesiac november 2016

Milí diváci a diváčky, divadelní priatelia a priateľky, srdečne Vás pozdravujeme z Bábkového divadla na Rázcestí. Teší nás, že s Vami môžeme zdieľať novembrový program nášho divadla a dať do pozornosti výnimočné akcie, ktoré BDNR v novembri prináša.

Pri príležitosti 27. výročia Nežnej revolúcie sa bude konať diskusia Michala Havrana a jeho hostí: Ivety Radičovej a Jozefa Bátoru. Spomienkové podujatie pod názvom ZAMATOVÁ KONTRAREVOLÚCIA uvádzame v stredu 16. novembra o 19.00 hod.

Tretia novembrová sobota už tradične patrí celoslovenskej akcii Noc divadiel. V rámci tohtoročného programu sa BDNR vracia k 20. ročníku festivalu Bábkarská Bystrica, ktorý prebiehal od 30. septembra do 4. októbra v Banskej Bystrici a okolí. Počas divadelnej noci v premiére uvedieme dokument z jubilejného ročníka (autor Milan Mojžiš) a stretnutie s festivalovými priateľmi a priateľkami bude tým pravým zavŕšením divadelnej noci.

Ozveny Bábkarskej Bystrice sa v rámci Noci divadiel 2016 uskutočnia 19. novembra o 19.00 hod.

Koniec novembra bude patriť premiéram nového divadelného projektu BDNR: ŽIVÁ ŽENSKÁ KNIŽNICA. Niekde na pomedzí scénického čítania, diskusie a performancie, sprítomníme výnimočné diela ženských autoriek a otvoríme aktuálne témy v diskusii s pozvanými hostkami.

Prvé stretnutie Živej ženskej knižnice sa uskutoční v utorok 29.11. o 19.00 hod. a bude spojené s protestnou „pískačkou“ – vypískajme násilie, v rámci 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách.

Druhý diel, s hostkou Janou Juráňovou, slovenskou spisovateľkou, dramatičkou a prekladateľkou, v premiére uvedieme v stredu 30.11. o 19.00 hod.

Okrem premiér a výnimočných akcií na Vás čaká program zostavený z našich pravidelných inscenácií pre dospelé aj detské publikum.

Výber je bohatý, november dlhý, nech sa páči, navštívte nás počas neho v Divadle na Rázcestí!

TS: Monika Tatarková, foto: Bábkové divadlo na Rázcestí

Pozri tiež

Prvá premiéra Bábkového divadla na Rázcestí v sezóne 2016/2017 sa uskutoční v rámci medzinárodného festivalu Bábkarská Bystrica TOUR 2016

Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici otvára sezónu 2016/2017 jubilejným 20. ročníkom medzinárodného festivalu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *