Projekt Som BYSTRÝčan a preto tu nakupujem získal ocenenie najlepšieho PR projektu na Slovensku

Nikto nepredpokladal v úvode, že korona tak výrazne ovplyvní naše životy. Zatvorené firmy, obchody, prepúšťanie po celom Slovensku.

V lete 2020 vznikol nápad v hlavách dvoch podnikateľov z Banskej Bystrice na podporu lokálnych firiem. Martin Turčan a Igor Patráš sami tiež pocítili silu korony vo svojom podnikaní. Rozhodli sa, že vytvoria bezplatnú platformu podporujúcu podnikateľov v okrese.

Značka „Som BYSTRÝčan a preto nakupujem tu!“ naštartovala u ľudí chuť podporiť miestne firmy, ktoré tu platia dane a zamestnávajú ľudí z okresu. Podnikatelia ju vnímajú ako jednu z možností na propagáciu a udržania sa na trhu. Dnes má označenie už takmer 200 prevádzok v okrese Banská Bystrica a funguje už aj v Banskej Štiavnici, Lučenci a Rimavskej Sobote.

Projekt Som BYSTRÝčan aktuálne získal prestížne ocenenie. Za tvorcov idey sa vyjadril Martin Turčan:

„Prvé miesto v súťaži PROKOP v kategórii Regional community relations, ktorú organizuje každoročne Asociácia public relations Slovenskej republiky pre najlepšie PR projekt je pre nás a agentúru Black Apple, ktorá nám nezištne pomáhala neuveriteľným ocenením a sme nadšení, že projekt, ktorý nie je o veľkých financiách, ale má dobrý nápad oslovil hodnotiteľov v komisii a ocenili nás prvým miestom. Je to skvelé a teší nás to, no rovnako nás teší záujem o tento projekt u podnikateľov, ale aj ich zákazníkov, ktorí si našli cestu k tejto značke lokálneho trhu.“

Výsledky zverejnila na svojej stránke APRSR http://www.prokop.online/prokop/2020/shortlist, kde sa skutočne medzi veľkými a finančne náročnými projektami pre silné značky na Slovenskom trhu nachádza aj projekt Som BYSTRÝčan.

Projekt je stále aktívny a ak podnikatelia spĺňajú podmienky uvedené na www.sombystrycan.sk môžu sa stále uchádzať bezodplatne o udelenie tejto značky aj pre svoju firmu, čí prevádzku.

Autor a foto : Martin Turčan

Pozri tiež

Zvýšili kapacitu starostlivosti o pacientov po prekonaní Covid-19. 

Oddelenie pneumológie a ftizeológie FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica rozšírilo pre pacientov s respiračnými ochoreniami poskytovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *