Prvý večer seniorov v Radvani položil základný kameň pre krásnu tradíciu

V stredu večer, v krásny a magický dátum 11.11.2015 sa členom OR Radvaň podarilo zorganizovať zaujímavé podujatie pre seniorov so vzácnymi hosťami.

Na prvé stretnutie svojho druhu v Radvani prišlo viac ako 70 seniorov a spolu s Občianskou radou Radvaň a skvelými účinkujúcimi, vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru. Ako povedal člen OR pán Jankovič:

„Bolo načase, aby sme spravili viac aj pre našich seniorov, ktorých sme možno tak trochu zanedbali.“

Tieto slová  sa ticho vniesli do sŕdc dôchodcov, ktorým sa podarilo dostať na túto vydarenú akciu. Ľudia, ktorí si toho prežili viac než dosť, si vychutnávali minútu po minúte program, ktorý im zo srdcom, veľkým srdcom pripravili členovia OR Radvaň. Áno, je potrebné oceniť prítomnosť poslancov p. Smäda, p. Kašpera a pani Priehodovej, ktorí svojou účasťou potvrdili záujem o komunitu a prišli sa pozrieť na podujatie. Ale predovšetkým treba vyzdvihnúť OR Radvaň, ktorej obetaví členovia sa svojou prácou postarali o výnimočnú a historicky zlomovú akciu, ktorá vytvorila priestor na súdržnosť a prirodzenú ľudskú spolupatričnosť aj v starej dobrej Radvani. Bolo veselo a ľudia mali k sebe o čosi bližšie.

O skvelú atmosféru sa postarali najmä pán Hanko, predseda OR Radvaň, pán Jankovič, ktorý má výborný moderátorský talent, pani Karová, neúnavná dobrovoľníčka a organizátorka množstva podujatí v Banskej Bystrici, p. Švecová a p. Novanský,  ďalší členovia OR, úžasná vedúca jedálne pri ZŠ Radvanská. Veľká vďaka patrí aj riaditeľstvu ZŠ Radvanská 1, ktoré umožnilo organizovanie tejto zmysluplnej akcie.

Organizátori zabodovali hlavne uvedením účinkujúcich ako pán Miroslav Kapusta, vzácny to človek zo sveta poézie, či dámskej country tanečnej skupiny Arizony.  Excelentná bola banskobystrická speváčka Soňa Kopčanová z nádhernou piesňou od Ivety Bartošovej ako aj piesňami z iného súdka. Nestáva sa často, že táto dáma spieva sólovo a tak sa stal večer ešte viac krásnym. Do jednej z piesní zapojila aj členov OR, pána Kapustu, či pani Slanú. Dojímavým vystúpením všetkých prítomných chytila za srdce rovnako ako prednes vzácneho básnika. Ten  si vyslúžil už po pár sekundách, po pár slovách zaslúžené ticho a pozornosť. Nechýbal ani folklór, na ktorý je každý Slovák byť hrdý. Zaspievali deti z folklórneho súboru Drienka zo Slovenskej Ľupče. Zvučný hlas speváčok a skvelý hudobný výkon harmonikára vyčaril úsmev mnohým hosťom.

Chutným spestrením bola súťaž o najlepší koláč, ktorú vyhodnotila porota. Najviac ocenili štrúdľu od p. Murínovej. Na druhom mieste sa umiestnila p. Slaná s punčovým koláčom a tretiu priečku obsadila kokosová roláda od p. Puobišovej. Ocenené dámy sa potešili darčekom a už teraz sa tešíme čo upečú na ďalšie podujatie.

Podujatie navštívil aj p. Vladimír Strmeň (najstarší návštevník), ktorého členovia OR ocenili knihou 76 rokov Banskej Bystrice na pohľadniciach venovanej od autora knihy Martina Klusa. P. Strmeň ocenil podujatie a tešil sa, že sa nezabudlo ani na jeho generáciu.

Medzi hosťami bol aj pán Juraj Benčík, ktorý tiež aktívne spolupracuje s Radvaňou, na škole sa snaží zaviesť krúžok atletiky, presnejšie chôdze, o ktorú je medzi deťmi stúpajúci záujem. Ďalším vzácnym človekom bola spisovateľka Jana Chorvátová. Ponúkla sa, že by nabudúce prišla niečo predniesť aj ona, takže sa máme na čo tešiť.

Tombola bola ďalším z prekvapení podujatia, keďže hostia si nemuseli tombolové lístky kupovať, ale dostali ich ako samozrejmosť už pri vstupe. Bolo to také malé poďakovanie od organizátorov. Hodnotné ceny potešili nejedného hosťa podujatia. Vďaka mnohým sponzorom sa do tomboly mohlo dať veľa pekných cien. Celý večer sa staral o ozvučenie p. Martin Dubníček, vďaka ktorému podujatie dostalo príjemnú zvučnú atmosféru. Počas prestávky mohli hostia vypísať anketové lístky a nechať tak odkaz, námet, či niečo, čo ich trápi. Ako sme sa dozvedeli, veľa odkazov bolo o tom, že seniorom chýba klub dôchodcov v Radvani, prípadne dali podnety na riešenie problémov.  Organizátorov potešilo aj veľa  ďakovných odkazov.  Mnohí sa už tešili na ďalšie podujatie a uvidíme, čím ich organizátori prekvapia nabudúce.

(mp)

Pozri tiež

Foto: Rozprávkový les v Radvani s rekordným počtom návštevníkov

Horúca sobota (8.6.) neodradila rodinky s deťmi navštíviť rozprávkový les v Radvani. Vyše 1 700 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *