Prvých sto zamestnancov mestských zariadení sociálnych služieb a terénnych pracovníkov zaočkujú proti COVID-19

V zariadeniach sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta je vďaka profesionálnemu prístupu zamestnancov situácia súvisiaca so šírením pandémie koronavírusu stabilizovaná. Prispieva k tomu najmä pravidelné sledovanie zdravotného stavu a testovanie všetkých pracovníkov i klientov, ako aj dodržiavanie nevyhnutných opatrení. Ďalšou ochranou pred ochorením COVID-19 by malo byť očkovanie, ktorým prejde prvá stovka zamestnancov ZSS už tento piatok, 8. januára 2021 v Rooseveltovej nemocnici.  

Po pondelkovom testovaní na COVID-19 v Zariadení sociálnych služieb Jeseň na Internátnej ulici, KOMUCE na Krivánskej a v Rozprávkových jasličkách na Tr. SNP, mali všetci zamestnanci výsledok negatívny. V Jeseni nepribudol žiaden klient pozitívny na koronavírus, v karanténe však ostáva 15 seniorov, ktorým bolo zistené ochorenie po testovaní ešte v decembri 2020. V KOMUCE sú z 90 klientov pozitívni traja.

Ešte v závere decembra 2020 nás oslovila Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici, ktorá mala záujem vyjsť nám v ústrety a pomôcť s očkovaním zamestnancov našich zariadení, terénnych pracovníkov a tých, ktorí pracujú  ambulantne. Chceme, aby naši zamestnanci, ktorí prichádzajú do kontaktu s klientmi boli čo najviac chránení,“

hovorí Ivana Kružliaková, vedúca odboru sociálnych vecí.

Dobrovoľne sa  prihlásili opatrovateľky z pobytových zariadení, zariadení pre seniorov, z Rozprávkových jasličiek, zamestnanci podporovaného bývania, krízovej intervencie, nízkoprahovej sociálnej služby pre deti a rodiny i terénni pracovníci.

V mestských zariadeniach sociálnych služieb pracuje približne 300 zamestnancov, ktorí prichádzajú do kontaktu s rizikovými osobami, sú v tzv. prvej línii a pracujú aj v teréne.  O očkovanie proti  ochoreniu COVID-19, ktoré je na Slovensku v plnom prúde, prejavila záujem zatiaľ takmer tretina z nich. Verím, že postupne sa pridajú aj ďalší. Ako lekár viem, že najúčinnejšou ochranou pred šírením pandémie nie je len dodržiavanie opatrení, ale najmä očkovanie,“

dopĺňa primátor Ján Nosko.

Mesto BB, foto: ilustračné -red-

Pozri tiež

Mesto Banská Bystrica od budúceho roka rozširuje poskytovanie sociálnych služieb

Z dôvodu neustále sa zvyšujúceho dopytu našich seniorov a zdravotne znevýhodnených obyvateľov o pobytové i ambulantné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *