„Radosť spoznávať“ – prezentácia regiónu Stredné Slovensko v Bratislave

Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko (OOCR) sa po ročnej prestávke opäť zúčastní veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2016 v Bratislave s úplne novou expozíciou.

Stánok OOCR Stredné Slovensko (Výstavisko Incheba, hala B2, stánok č. 404) určite neprehliadnete! Na ploche 80 m2 sa predstavia členovia organizácie s aktuálnou ponukou regiónu a atraktívnymi lákadlami pre návštevníkov.

Sme radi, že sa nám podarilo spojiť sily a spolu s našimi členmi prezentovať rozmanitosť, pestrosť a výnimočnosť nášho regiónu na expozícii, ktorá vizuálne stvárňuje hornatý reliéf, krásu prírody a bohatstvo histórie, ktoré sú pre našu destináciu príznačné,“ povedal výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko, Jiří Pěč.

Spoluvystavovatelia Mesto Banská Bystrica, Mesto Zvolen, Kúpele Sliač a PARK SNOW Donovaly majú potenciál zaujať svojou ponukou každého návštevníka veľtrhu. Fantastická lyžovačka, desiatky kilometrov upravovaných bežeckých tratí, značené cyklotrasy, splav Hrona, bežecké podujatia, populárne hokejové kluby, ale aj wellness a relax v top hoteloch, výnimočná liečivá sila kúpeľných prameňov, sú len zlomok z ponuky aktívnej dovolenky v našom regióne. Pridajte si k tomu banícku históriu Španej doliny, okolitých miest a dediniek, unikátny klenot Pustý hrad vo Zvolene, drevený artikulárny kostol v Hronseku zapísaný v UNESCO alebo pútnickú Barborskú cestu a zavďačíte sa aj tomu najnáročnejšiemu milovníkovi kultúry a histórie.

V stánku OOCR to bude žiť aj športom! Návštevníci budú mať možnosť odfotiť sa na stupni víťazov s medailami a maskotom hokejového klubu HC 05. Organizátori bežeckých podujatí v Banskej Bystrici prinesú pre najmenších návštevníkov motivačné medaile k Marathon BB Tour 2016. Prostredníctvom fotosteny sa ocitnú priamo na námestí SNP v Banskej Bystrici.

Banská Bystrica je rodiskom a pôsobiskom mnohých úspešných športovcov i olympijských víťazov. Som veľmi rád, že sa nimi môžeme pýšiť, pretože dosahujú vynikajúce výsledky a svojimi úspechmi zviditeľňujú naše mesto doma aj vo svete. Vďaka športovým aktivitám profesionálov, amatérov a výborným možnostiam celoročného športovania, sme horúcim kandidátom na získanie titulu Európske mesto športu 2017,“ hovorí Ján Nosko, primátor mesta Banská Bystrica a zároveň predseda predstavenstva OOCR Stredné Slovensko.

Nádych histórie vnesú na výstavisko rytieri z Pustého hradu, ako aj baníci zo Španej doliny v dobových kostýmoch. Mimoriadnym lákadlom bude ochutnávka piva z produkcie tradičného miestneho pivovaru Perla a ochutnávka ručne vyrábanej čokolády z čokoládovne DANY z Banskej Bystrice.

Po návšteve našej expozície uveríte, že destináciu Stredné Slovensko je RADOSŤ SPOZNÁVAŤ! Tešíme sa na Vás!

OOCR Stredné Slovensko je profesionálna organizácia destinačného manažmentu, ktorá sa zameriava na rozvoj cestovného ruchu v regióne Stredné Slovensko, vrátane marketingu cestovného ruchu a propagácie svojich členov, ktorými sú samosprávy (mestá a obce na území regiónu), ako aj komerčné subjekty cestovného ruchu, občianske združenia a neziskové organizácie. OOCR Stredné Slovensko podporuje kultúrny, spoločenský a športový život a zachovávanie prírodného a kultúrneho dedičstva. Poskytuje poradensko – konzultačné služby a zameriava sa aj na vzdelávanie v cestovnom ruchu. Aktivity organizácie sú financované z členských príspevkov a dotácie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Zdroj : OOCR

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

2 komentáre

  1. Škoda ze výstavu nerobia solu vo veľkom aj z BBSK Spolu by sa to lepšie a lacnejšie docielilo. Hráme sa každý na vlastnom piesočku, na úkor celého regiónu.

  2. Škoda, že výstavu nerobia solu z BBSK. Mohli by ukázať prednosti regiónu kompletnejšie a hlavne lacnejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *