RE/ŠTART ENVIRÓZY

Slovenská agentúra životného prostredia pravidelne inovuje svoju ponuku v oblasti environmentálnej výchovy a vzdelávania.

Niekoľkým zmenami prešiel počas svojej existencie aj školský program vo formáte outdoorovej hry –  Enviróza, ktorého nové kolo sa spúšťa práve dnes (7. októbra 2019). Všetci hráči, ktorí sa zapoja do hľadaniaurčovania environmentálnych záťaží (EZ) uverejnia  online informácie o nich, sa môžu tešiť na jeho výrazné zmeny.

Za šesť rokov realizácie programu došlo ku generačnej výmene hráčov v skupinách, preto od tohto ročníka majú hráčske skupiny možnosť opätovne navštíviť už zmapované lokality EZ, čo v predošlých ročníkoch nebolo možné. Opätovná registrácia nie je potrebná, to musia urobiť len nové hráčske skupiny. Body získané v predchádzajúcich ročníkoch sa do celkového skóre Envirózy nezapočítavajú.  Novou motiváciou a odmenou pre každého zapojeného je to, že si hráčska skupina môže vybrať úroveň, ktorú chce v súťaži dosiahnuť a tým aj ceny o ktoré zabojuje. Na základe počtu zmapovaných a publikovaných EZ, ale aj uskutočnených aktivít môžu súťažiť o balíček propagačných predmetov, alebo o účasť na celodennej exkurzii a tí najaktívnejší dokonca na tábore. Čím vyššie celkové skóre  na danej úrovni bude mať hráčska skupina, tým viac miest na exkurzii/tábore získa.

Úroveň Podmienky Cena
1 Zmapovanie a publikovanie 3 EZ a uskutočnenie 1 aktivity #aktivuj sa balíček propagačných materiálov
2 Zmapovanie a publikovanie 6 EZ a uskutočnenie 2 aktivít #aktivuj sa účasť na celodennej exkurzii
3 Zmapovanie a publikovanie 9 EZ a uskutočnenie 2 aktivít #aktivuj sa účasť na tábore Ekotérium

 

Celkové poradie hráčskych skupín v jednotlivých úrovniach sa vyhodnotí začiatkom júla 2020. SAŽP zorganizuje v najbližšom období pre pedagógov základných a stredných škôl sériu metodických dní k školskému programu Enviróza. Viac informácií o ňom je zverejnených na http://enviroza.sk/ .

TS SAŽP, Iveta Kureková, foto ilustr. red.

Pozri tiež

V roku 2020 kraj investuje 58 037 000 eur do rekonštrukcie ciest, zariadení sociálnych služieb, stredných škôl či obnovy kultúrnych pamiatok

Aj v roku 2020 sú pre Banskobystrický samosprávny kraj prioritou bezpečnejšie cesty, kvalitnejšie sociálne služby …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *