Rekonštrukcia NTS v Banskej Bystrici skomplikovala život nielen návštevám

Budova Národnej transfúznej služby v Banskej Bystrici prechádza rozsiahlou rekonštrukciou.

Práce by mali byť ukončené už 1. decembra. Odvtedy ako bol chodcom znemožnený prechod od parkoviska k nemocnici cez schodisko, ktorého spodná časť je v bezprostrednej blízkosti budovy, návštevy ale aj personál či pacienti majú život o niečo ťažší.

Schodisko je totiž široko-ďaleko jedinou spojnicou medzi parkoviskom a návštevnou halou, ale i samotnou budovou nemocnice F.D. Roosevelta. Tí, čo chodia do nemocnice častejšie už vedia, že tadiaľto cesta nevedie a obchádzajú budovu NTS po pravej strane. Ak by ste išli nižšie, smerom k urgentnému príjmu, čaká Vás ďalšie schodisko, avšak v dezolátnom stave. Najbezpečnejšie je teda všetko obísť a zísť po schodoch pri zastávke MHD. Väčšina ľudí však toľko času nemá a kráti si cestu ako sa dá. Skratkami, ktoré sú však za zlého počasia viac ako nebezpečné. Ktosi dokonca spravil provizórne schodíky, pretože výškový rozdiel ktorý je nutné prekonať nie je najmenší.

Ostáva veriť, že rekonštrukčné práce sa dokončia načas a schodisko bude opäť prechodné.

Kde majú ísť darcovia krvi?

Odberové centrum Banská Bystrica sa v súčasnosti nachádza v priestoroch Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica, v budove monoblokov B1, na druhom poschodí.

Ak pôjdete v najbližšej dobe navštíviť svojich blízkych, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní, buďte opatrní. Na to, aby ste dostali k návštevnej miestnosti, ale aj k budovám B1 a B2, zvážte inú  možnosť ako schodisko pri NTS.

mp

Pozri tiež

V Banskej Bystrici lekári používajú najmodernejší systém na Slovensku

Vďaka systému sú ich operácie šetrnejšie a rekonvalescencia kratšia. Trúfnu si aj na zložité zákroky. …

Jeden komentár

  1. Široko-ďaleko ? o 50 m ďalej je normálne schodisko aj s bezbariérovým prístupom. Minúta tam a minúta späť. Buďme radi že sa budova transfúzky opravuje raz by niekomu spadla na hlavu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *