Rezervácia na víkendové testovanie je spustená

Podľa avizovaných informácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, sa od pondelka 8. februára 2021 opätovne otvárajú materské školy, prvé ročníky základných škôl, špeciálne školy, základné umelecké školy pre individuálnu výučbu a končiace ročníky stredných škôl i odborných učilíšť.

Všetko je podmienené testovaním, preto mesto  Banská Bystrica otvorí počas nasledujúceho víkendu, 6. a 7. februára 2021 celkovo 12 mobilných odberných miest, na ktorých bude testovanie zabezpečovať 20 odberných tímov. Známy rezervačný systém je už spustený na stránke testovanie.banskabystrica.sk. K dispozícii je 12 600 termínov v dvojminútových intervaloch.

Víkendové testovanie antigénovými testami je prioritne určené pre:

  • pedagogických a nepedagogických zamestnancov školských zariadení
  • pre zákonného zástupcu škôlkara alebo školáka
  • pre študentov končiacich ročníkov stredných škôl a odborných učilíšť
  • pre zamestnancov, ktorým povaha práce nedovoľuje vykonávať ju formou home office a majú výnimku od zamestnávateľa

„Napriek tomu, že všetci sú už vyčerpaní, podarilo sa nám vytvoriť dvadsať odberných tímov a naplniť ich potrebným počtom administratívnych pracovníkov a zdravotníckym personálom. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí opäť robia maximum, aby sme zabezpečili plynulý priebeh víkendového testovania, tentokrát prioritne pre vybrané skupiny. Vyzývame všetkých ľudí, ktorých sa testovanie netýka, aby sa na ňom nezúčastňovali a odberné miesta nepreťažovali. Verím, že spolu toto náročné obdobie zvládneme,“

hovorí primátor Ján Nosko.

V prípade naplnenia kapacít rezervačného systému, bude mesto promptne reagovať, aby sa podarilo otestovať potrebné skupiny obyvateľov.

TS Banská Bystrica, Zdenka Marhefková

Pozri tiež

Inscenácie Divadlo Štúdio tanca v marci exkluzívne na portáli navstevnik.online

Banskobystrické divadlo venujúce sa už viac ako 22 rokov súčasnému tancu sa s radosťou zapája …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *