SABER Distillery uspela na medzinárodnej súťaži

SABER Distillery uspela s regionálnymi produktami Palantír Smrekovička a Hugan 1265 na medzinárodnej súťaži Frankfurt International Trophy.

Liehovar rodiny Janštovcov sídliaci nad Breznom, v miestnej časti Lúčky, produkuje pod značkou SABER už 5 rokov viaceré druhy kvalitných destilátov, ktoré sú odrazom tradícií so svedomitým dodržiavaním výrobných procesov. Ich kvalita sa potvrdila aj nedávno na prestížnej medzinárodnej súťaži vo Frankfurte, kde boli ocenené práve destiláty nesúce elitnú regionálnu značku REGIONÁLNY PRODUKT HOREHRONIE.

,,Nedávno sa nám podarilo uspieť s regionálnymi produktami Palantír Smrekovička a Hugan 1265 na medzinárodnej súťaži Frankfurt International Trophy. Obidva destiláty získali ocenenie Grand Gold, čo je najvyššie možné. Zároveň Smrekovička získala trofej ako najlepší destilát zo Slovenska. Ide o vynikajúcu reprezentáciu nášho regiónu aj v zahraničí a zviditeľnenie regionálnej značky aj mimo Slovenskej republiky“, uviedla majiteľka pálenice, Beata Janštová.

Na 6. ročníku medzinárodnej súťaže Frankfurt International Trophy, ktorá sa konala konkrétne 8. – 9. apríla 2022 v historickej hale vo frankfurtskom Palmengartene,  sa zúčastnilo 460 degustátorov. Hodnotiaca porota zložená z odborníkov, akými sú someliéri i enológovia, spolu degustovali a zároveň hodnotili viac ako 4000 vzoriek vína, piva a liehovín, a to aj napriek obavám zo slabej úrody v roku 2021 a celosvetovej pandémie, v čase ktorej konkurencia neslabla, ale práve naopak naďalej silnela. Celkom 1309 vín, pív a destilátov bolo ocenených jednou z prestížnych medailí.

,,Veľmi sa tešíme z každého úspechu Breznianskeho liehovaru, o to viac sme hrdí, ak prestížne ocenenie získajú práve regionálne produkty, ktoré sú nositeľmi regionálnej značky Regionálny produkt Horehronie“, dodala výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Mnohé destiláty či niektoré liehoviny si môžete zakúpiť aj priamo v našich Turisticko-informačných centrách na námestí v Brezne a Bystrej, alebo online na www.eshop.horehronie.sk

Tím REGIÓN HOREHRONIE

Pozri tiež

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone aj s medzinárodnými televíznymi prenosmi

V dňoch 23. – 24.05. 2023 sa uskutočnila v Osrblí inšpekcia Medzinárodnej biatlonovej únie a zároveň aj inšpekcia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *