Alžbeta Pažáková: Za 30 rokov naučila plávať viac ako 40 000 Banskobystričanov

Alžbeta Pažáková učí deti plávať už tridsať rokov. Za tú dobu jej prešlo rukami viac ako 40 000 detí. S primátorom má jednu spoločnú záľubu, je najdlhšie pôsobiacim banskobystrickým „ľadovým medveďom“. Je štvornásobnou medailistkou z Majstrovstiev SR v zimnom plávaní.

Koncom februára získala pri príležitosti životného jubilea, v rámci 18. ročníka oceňovania najlepších športovcov mesta Banská Bystrica, cenu v kategórii tréneri, funkcionári a dnes sa jej primátor Ján Nosko poďakoval symbolickou vstupenkou s neobmedzeným počtom vstupov na plaváreň na Štiavničkách.

„Táto myšlienka vznikla, keď sa rozdávali ceny Športovec mesta, pretože si myslím, že pani Pažáková, je človek, ktorý celým srdcom dáva to svoje „ja“ deťom. Rukami jej prešlo 40 000 detí a je to práca, ktorá si naozaj zaslúži ocenenie. Chceli sme sa jej aj takýmto spôsobom poďakovať,“ priblížil primátor Ján Nosko.

Od roku 1999 v spolupráci s mestom Banská Bystrica vedie kurzy plávania pre žiakov základných škôl nielen z Banskej Bystrice ale aj okolitých obcí. Každoročne sa kurzov zúčastní približne 2000 detí.

„Posledné roky som mala pocit, že Mesto si moju prácu neváži. Dnes mám konečne pocit, že to tak nie je. Už som dôchodkyňa, ale chcela by som sa tejto práci venovať ešte nejaké dva roky, aby boli moji nástupcovia dostatočne kvalifikovaní. Potom sa už chcem venovať len mojim vnúčatám,“ prezradila nám svoje pocity a plány do budúcnosti pani Alžbeta Pažáková.

Prezradila nám tiež, že v práci ju motivuje hlavne radosť detí a pozitívne výsledky celého programu. Alžbeta Pažáková je príkladom človeka, ktorý zasvätil svoj život práci s deťmi a zrejme by sme len ťažko hľadali Banskobystričana, ktorý za posledných 30 rokov neabsolvoval jej kurzy. Tie mimochodom patria k najkvalitnejším na Slovensku.

(pef)

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *