Andrej Kiska vymenoval 26 nových vysokoškolských profesorov

Na slovenské vysoké školy pribudne 26 nových profesorov. Menovacie dekréty im dnes v Prezidentskom paláci odovzdal prezident Andrej Kiska. Nových profesorov budú mať napríklad odbory katolícka teológia, environmentálne inžinierstvo, sociálna práca, záchranné služby, či pravoslávna teológia a manažment.

Na Slovensku podľa Kisku treba nájsť odpovede na mnoho ťažkých otázok v oblasti školstva. Napríklad ako merať skutočnú kvalitu vysokých škôl, do akej miery by učivo malo byť prispôsobené požiadavkám praxe, alebo ako zvýšiť odbornú vedomosť študentov.“Som presvedčený o tom, že je nesmierne dôležité, aby ste sa do tejto diskusie o budúcnosti nášho školstva zapojili práve vy, ktorí zažívate školstvo na vlastnej koži, ktorí patríte medzi tých najlepších,“ uviedol vo svojom príhovore Kiska.

Slovensko dnes podľa Kisku nepatrí ku krajinám s najlepším školstvom.

„Najšikovnejší mladí ľudia odchádzajú za kvalitnými školami do zahraničia, ale tam potom ostávajú žiť a ja som presvedčený o tom, že sa s tým nesmieme zmieriť,“ vyzval.

To, čo sa podľa neho podarilo so školstvom vo Fínsku, Singapure, či v Poľsku, sa môže podariť aj na Slovensku. „Chcem veriť, že aj tento dnešný krok, vaše menovanie, je jedným z tých krokov, ktorý povedie k tak očakávanej zmene,“ dodal.

■tasr■

Pozri tiež

A. Kiska nebude kandidovať v prezidentských voľbách

Prezident SR Andrej Kiska nebude kandidovať v budúcoročných prezidentských voľbách. Oznámil to dnes poobede v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *