Erika Karová - ocenenie Podpora mladých talentov

Banskobystričanka Erika Karová je víťazkou ankety Slovenka roka 2022

Erika Karová je víťazkou ankety Slovenka roka 2022 v kategórii „Podpora mladých talentov“.

Týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a Slovenským národným divadlom už po štrnásty krát vyhlásili anketu SLOVENKA ROKA 2022.

Počas priameho prenosu z budovy Slovenskej filharmónie si sošku odnieslo deväť výnimočných Sloveniek nominovaných v jednotlivých kategóriách. Rovnako ako po minulé roky, hodnotiaca komisia aj tento rok vybrala jednu z víťaziek na titul Absolútna Slovenka roka 2022. Novinkou bolo špeciálne ocenenie a mimoriadne poďakovanie.

Cieľom ankety bolo predstaviť výnimočné a úspešné Slovenky, ktoré dosahujú vo svojich povolaniach výnimočné výsledky. Prestížne podujatie  prejavuje úctu a poďakovanie mimoriadne nadaným dámam. Ich talent a pracovitosť sú inšpiratívnymi nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí.

V aktuálnom ročníku bolo celkovo 28 nominácií v 9 kategóriách – Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Podpora mladých talentov, Vzdelávanie, Zdravotníctvo, Charita, Šport.

Slávnostným galavečerom z budovy Slovenskej filharmónie sprevádzala divákov RTVS a pozvaných hostí moderátorská dvojica Simona Simanová a Juraj Bača. Program večera bol inšpirovaný nielen výnimočnosťou nominovaných dám, ale i blížiacim sa podujatím Slovenský Deň Kroja. Počas večera sa predstavili Tublatanka, Sisa Sklovská, Otokar Klein a Bratislavský chlapčenský zbor, Skyva a FS Očovan. Výnimočnou chvíľou bola spomienka na Mekyho Žbirku v duete s Katarínou Knechtovou.

V kategórii podpora mladých talentov zvíťazila  banskobystričanka Erika Karová, riaditeľka a zároveň zakladateľka športového klubu BCF Dukla Banská Bystrica a Nadácie Eriky Karovej. Popri svojej práci v manažérskej pozícii podporuje mládežnícky šport, organizuje a podporuje rôzne kultúrne, športové a charitatívne podujatia pre deti a mládež a projekty ako 15-ročný projekt Žiacka chodecká liga, Hurá prázdniny, Banskobystrický chodecký míting, Banská Bystrica Krok za krokom, charitatívne projekty ako Ži a nechaj žiť, Detské karnevaly,  Dni detí, Nie si sám, Vianoce pre všetky deti i Knižný jarmok. Celoročne organizuje zbierky oblečenia a hračiek pre deti zo sociálne slabších rodín. Každý rok zaobstará školské pomôcky a potreby deti z krízových centier a detských domovov. Pôsobí vo viacerých organizáciách, kde pomáha a spoluorganizuje charitatívne projekty.

„Začali sa mi plniť sny a všetko, po čom som túžila, sa stalo skutočnosťou. Nebolo to však materiálne, vďaka vlastnému podnikaniu mám dnes možnosť rozdávať pomoc a energiu tým, ktorí to potrebujú. Žijem život aktívnej ženy, ktorá pracuje aj dvanásť hodín denne a prácu si nosí domov, no plody práce mám pretavené vo vlastnom živote. Mojim deťom sa snažím dávať pozitívny príklad a vediem ich k tomu, aby boli podnikavé, aktívne, iniciatívne, cieľavedomé, dobrosrdečné, čestné a aby sa nezabudli tešiť z maličkostí, “ hovorí Erika Karová, ktorá nezištne pomáha iným.

V kategórií BIZNIS A MANAŽMENT zvíťazila Ing. NADEŽDA DEMETEROVÁ. Víťazkou v kategórií ŠPORT sa stala Mgr. art. LUCIA OKOLIČÁNYOVÁ, ArtD. V kategórií MÉDIÁ A KOMUNIKÁCIA sa stala víťazkou ANETA PARIŠKOVÁ. Ocenenie v kategórii UMENIE A KULTÚRA získala KATARÍNA KNECHTOVÁ. V kategórii VEDA A VÝSKUM sa stala víťazkou doc. RNDr. TATIANA BETÁKOVÁ, DrSc., v kategórii VZDELÁVANIE  sa stala víťazkou RNDr. EVA NEBUSOVÁ.  Cenu v kategórii ZDRAVOTNÍCTVO vyhrala PhDr. ALENA KELLNEROVÁ.

 

Víťazkou kategórie CHARITA sa stala ANNA MALÍKOVÁ, sestra BERNADETTA. V kategórii zdravotníctvo zvíťazila Alena Kellnerová.  Mimoriadnu cenu magazínu Slovenka obdržala Katarína Martinková.  Absolútna Slovenkou sa stala Eva Nébusová.

zč, foto: Erika Karová

Pozri tiež

Foto: Posledné chodecké preteky v tomto roku Banskobystrická hala

V piatok 29. decembra sa zaplnila športová hala Strednej športovej školy v meste pod Urpínom. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *