Banskobystričanka nominovaná na Slovensku roka 2022

Erika Karová je laureátkou ankety Slovenka roka 2022

Týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a Slovenským národným divadlom už po štrnásty krát vyhlásili anketu SLOVENKA ROKA 2022.

Cieľom ankety je predstaviť výnimočné a úspešné Slovenky, ktoré dosahujú vo svojich povolaniach výnimočné výsledky. Prestížne podujatie chce prejaviť úctu a poďakovať mimoriadne nadaným dámam. Ich talent a pracovitosť sú inšpiratívnymi nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí.

V aktuálnom ročníku je celkovo 28 nominácií v 9 kategóriách – Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Podpora mladých talentov, Vzdelávanie, Zdravotníctvo, Charita, Šport.

V kategórii podpora mladých talentov je nominovaná aj  banskobystričanka Erika Karová, riaditeľka a zároveň zakladateľka športového klubu  BCF Dukla Banská Bystrica a Nadácie Eriky Karovej. Popri svojej práci v manažérskej pozícii podporuje mládežnícky šport, organizuje a podporuje rôzne kultúrne, športové a charitatívne podujatia pre deti a mládež a projekty ako 15-ročný projekt Žiacka chodecká liga, Hurá prázdniny, Banskobystrický chodecký míting, Banská Bystrica Krok za krokom, charitatívne projekty ako Ži a nechaj žiť, Detské karnevaly,  Dni detí, Nie si sám, Vianoce pre všetky deti i Knižný jarmok. Celoročne organizuje zbierky oblečenia a hračiek pre deti zo sociálne slabších rodín. Každý rok zaobstará školské pomôcky a potreby deti z krízových centier a detských domovov. Pôsobí vo viacerých organizáciách, kde pomáha a spoluorganizuje charitatívne projekty.

Chceli by ste niečo odkázať ľuďom čo vám dajú hlas? 

„Ďakujem všetkým za podporu, veľmi sa tomu teším. Ďakujem hlavne môjmu manželovi, deťom, rodine, priateľom, členom klubu  i čitateľkám a čitateľom  Priekopníka. Ďakujem za každý jeden hlas. Som vďačná za nomináciu a veľmi si to vážim. Je to pre mňa motiváciou a hnacím motorom do budúcna. Nemali by sme prestať robiť malé veci pre iných a podávať pomocnú ruku, pretože nikdy neviem kedy ju budeme potrebovať aj my“ povedala Erika Karová.

Podporiť laureátku Eriku Karovú sa dá hlasovaním buď prostredníctvom SMS na číslo 7504  v tvare SR 14 (cena SMS je 1 Euro s DPH), kupónmi z týždenníka Slovenka alebo online na stránke slovenkaroka.sk. Hlasovanie prebieha do 20. júna 2022.

Podporte našu banskobystričanku svojím hlasom som na https://www.slovenkaroka.sk/hlasovanie/

zč, foto: Erika Karová

Pozri tiež

SAD Zvolen na súde žiada platbu za neodjazdené kilometre, poslanci ho vyzvali, aby žalobu stiahol

Krajské zastupiteľstvo dnes prijalo uznesenie, ktorým vyzýva dopravcu SAD Zvolen, aby stiahol svoju žalobu o uhradenie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *