Čarovná galaxia sa zaplnila planétami zo škôl banskobystrického kraja

Vesmírna téma stále žije. Dôkazom toho je výstava Čarovná galaxia, ktorú si denne pozrú nielen fanúšikovia nadpozemskej existencie, ale aj deti s rodičmi. Zaujímavú výstavu v nákupnom centre Europa SC nedávno doplnili makety Zeme, ktorými autormi sú žiaci z materských a základných škôl banskobystrického kraja. To, ako vnímajú budúcnosť modrej planéty, si môžete prísť pozrieť na vlastné oči a podporiť svojho favorita v hlasovaní na sociálnych sieťach centra.

 Súťaž Moja planéta odštartovala v mesiaci január, kedy záujemcom boli doručené makety Zeme s priemerom jedného metra. Úlohou detí bolo vyzdobiť 100 cm teleso ľubovoľnou výtvarnou technikou. Podmienkou bolo zapracovanie ekologickej tematiky. Súťaž vznikla ako jedna z aktivít, ktorou chce Europa SC otvárať diskusiu aj na celospoločenské témy a životné prostredie k nim jednoznačne, v spojení s budúcimi generáciami, patrí.

To, že vesmír otvára aj dvere fantázii, sa potvrdilo v 19-tich prevedeniach planét.

„Každá z nich zachytáva iný pohľad na súčasnosť, ale aj budúcnosť našej planéty. Čo sa nás teší je fakt, že deti si uvedomujú, že sa k našej planéte musíme spoločne správať zodpovednejšie,“

hovorí Romana Dorotovičová, Marketing Coordinator Europa SC. Udržateľnosť, súdržnosť, tolerancia, pochopenie či mier, to boli ústredné témy, s ktorými žiaci pracovali.

O víťazovi súťaže Moja planéta rozhodne verejnosť prostredníctvom hlasovania na sociálnej sieti. Hlasovanie potrvá do 29. februára. Vyhodnotenie prebehne naživo 1. marca v centrálnej časti obchodného centra.

Všetky planéty nájdete aj na sociálnej sieti. Pri každej z nich je tiež popis od žiakov, ako pri tvorbe uvažovali a čo ich ovplyvnilo. Tej, ktorá sa vám páčila najviac, môžete dať „like“ alebo ju podporiť komentárom či zdieľaním,“

dopĺňa Romana Dorotovičová.

Autori víťaznej planéty získajú výlet plný zábavy a zážitkov, ako aj množstvo darčekov pre seba a svojich spolužiakov.

Výstava Čarovná galaxia, ktorej súčasťou sú aj spomínané planéty, potrvá do konca februára. Dovtedy sa môžu návštevníci centra zblízka dotknúť Zeme a pozrieť sa ako vyzerá Mesiac. K dispozícii sú stále aj informačné panely s vesmírnou témou a takisto galaktická nálepka, na ktorej sa môžu deti aj dospelí odfotiť a stať sa aspoň na chvíľu stredobodom vesmíru. V centre sa tiež nachádzajú užitočné informačné panely o recyklácii odpadu, ktoré vznikli v spolupráci so spoločnosťou Marius Pedersen.

 

zdroj a foto: ESC, Black Apple, Natália Dobrotová

 

Pozri tiež

Lesáci v Banskej Štiavnici sa učia na super-moderných strojoch, využívajú aj lanovku

Špičková lesnícka technika, nové odborné učebne či multifunkčné ihrisko.  To všetko získala Stredná odborná škola …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *