„ČÍTAJME SI 2017“

V stredu, 31. mája 2017 v čase od 9.00 do 15.00 hod. sa konal už 10. ročník najpočetnejšieho detského čitateľského maratónu na Slovensku s názvom „Čítajme si 2017“, ktorého organizátorom je Linka detskej istoty.

Cieľom 6 – hodinového čitateľského maratónu je predovšetkým zapojiť čo najväčší počet detí, motivovať ich k čítaniu kníh a k pravidelným návštevám knižníc. Krstnou mamou projektu je pani spisovateľka Oľga Feldeková.

Akcia spoločného čítania, tak ako každý rok, sa využíva aj na prekonanie rekordu. Minulý rok čítalo 40 954 detí. V 10. ročníku čítalo 46 040 detí na takmer 300 miestach celého Slovenska vo Verejnej knižnici Mikuláša Kováča odštartoval „maratón“ čítaním knižky Davida Walliamsa: Dedkov veľký útek a Jo Nesba: Dr. Proktor a veľká lúpež zlata.

V oddelení pre deti, v pobočkách Jilemnického 48, Karpatská 3 a Ul. 29. augusta sa vystriedalo spolu 382 detí. Každý žiak čítal jednu stranu z knihy. Účasť na podujatí dokumentujú podpisy detí na Diplome o najpočetnejší detský čitateľský maratón.

Všetkým učiteľom a žiakom, ktorí sa do celoslovenského projektu zapojili ďakujeme (ZŠ SSV, ZŠ Radvaň, ZŠ Jána Bakossa, ZŠ Narnia, ZŠ Ďumbierska, ZŠ Sitnianska, Špeciálna ZŠ Ďumbierska, ZŠ Tr. SNP).

Verejná knižnica Mikuláša Kováča, Katarína Donovalová

Pozri tiež

Valentín a Fašiangy v jednom – máte chuť?

NOI Náš domov Sásová Vás pozýva na stretnutie priateľov 14.2.2019 o 15:00 hod. do knižnice Mikuláša Kováča, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *