Ďalšia tragédia pri Vidinej, nesprávny spôsob jazdy sa stal vodičovi osudným

Polícia v Lučenci vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v utorok (29.11.) o 19.15 hodine, pri obci Vidiná. Zo zavinenia nehody je dôvodne podozrivý 45-ročný vodič osobného motorového vozidla Alfa Romeo z Vidinej.

Vozidlo viedol po ceste 1/16 v smere od Zvolena na Lučenec, kde na rovnom prehľadnom úseku cesty v mieste, kde je to zakázané zvislým dopravným značením ako aj pozdĺžnou plnou čiarou, predchádzal pred sebou idúce nákladné motorové vozidlo. Pri zaraďovaní sa pred toto vozidlo ohrozil ostatných účastníkov cestnej premávky. Po tom čo sa zaraďoval pred predchádzané vozidlo dostal šmyk, prešiel do protismernej časti vozovky, kde sa zrazil s oproti idúcim osobným motorovým vozidlom Peugeot 405, ktoré viedla 18-ročná vodička z Málinca v smere od Lučenca na Zvolen. Aj napriek brzdeniu, už nedokázala zrážke zabrániť. Po zrážke vozidlo Alfa Romeo odhodilo do priekopy vľavo v smere svojej jazdy.

Vodič vozidla Alfa Romeo utrpel pri nehode mnohopočetné zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. Vodička vo vozidle Peugeot 405, podľa predbežnej lekárskej správy, utrpela zranenia ktoré si vyžiadajú dobu liečenia a práceneschopnosti 10 až 14 dní. 47-ročná spolujazdkyňa z Málinca, na prednom sedadle, utrpela ťažké zranenia, ktoré si vyžiadajú dobu liečenia a práceneschopnosti viac ako 42 dní. U  nebohého vodiča bude požitie alkoholických nápojov zisťované pri súdnej pitve.

U vodičky Peugeotu alkohol zistený nebol. Škoda na vozidlách je odhadnutá na 6-tisíc eur. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania, bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.

TS: Mária Faltániová

Pozri tiež

V AUTE POLICAJTA SEDEDLO IBA 1,5 ROČNÉ DIEVČATKO. VRAZIL DO NICH OPITÝ VODIČ!

V TEN ISTÝ DEŇ SA POLICAJT V NOČNEJ STRETOL S ALKOHOLOM ZA VOLANTOM OPÄŤ! Počas …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *