DAROVALI tri kamióny papierovej hygieny pre nemocnicu

Spoločnosť SHP Harmanec, a.s. sa rozhodla pomôcť FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica so zásobami papierovej hygieny. Nemocnici tak darovala 100 paliet toaletného papiera. Symbolicky ho zástupcovia spoločnosti odovzdali riaditeľke nemocnice Miriam Lapuníkovej v pondelok 11. októbra 2021.

Z rozhodnutia pána Milana Fiľa, majiteľa holdingu ECO – Investment a.s. venovali Harmanecké papierne nemocnici 100 paliet papierovej hygieny, ktorá príde v troch kamiónoch. Zvýšený dopyt po hygienickom papieri je momentálne v nemocnici aj vzhľadom na nárast počtu pacientov s ochorením COVID – 19. Spolupráca pána Fiľa a nemocnice je dlhodobá, keďže v predošlej pandemickej vlne venoval iný závod z holdingu – MONDI SCP nemocnici niekoľko paliet kancelárskeho papiera. Ako povedal Milan Fiľo:

Pomoc v krízovej situácii musí byť adresná a efektívna. Vedenie nemocnice presne vie, čoho majú momentálne nedostatok. Keďže papierová hygiena je sortiment, ktorý vyrábame v neďalekom závode v Harmanci, radi sme vyšli nemocnici v ústrety.“

Uvedená hygienická pomôcka je zdanlivo maličkosť avšak pri 2400 zamestnacoch a približne tisícke pacientov jej denne v nemocnici spotrebujú značné množstvo.

Za veľkorysý dar úprimne ďakujeme a vážime si, že sú spoločnosti, ktoré nám poskytuju pomoc v náročnom období pandémie, kedy sú na zdravotnícke zariadenia kladené vyššie nároky,“

uviedla riaditeľka nemocnice.

TS FNsP FDR Banská Bystrica, Ružena Maťašeje, Foto: FNsP FDR

Pozri tiež

Únia miest Slovenska (ÚMS) apeluje na NR SR – Stiahnite tie nezmyselné návrhy

ÚMS – o pomoc požiadame aj prezidentku SR. Mestá sú opäť vystavené podrazom zo strany …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *