Domáci miláčik vám pomôže znížiť stres

Ak ste vystresovaní, sledovanie zlatučkých psíkov na videách či fotografiách Vás dokáže ukľudniť. Nedávne štúdie totiž dokázali, že sledovanie videí roztomilých psov a šteniat môže znížiť stres. Oddelenie  starostlivosti o domácich miláčikov v spoločnosti OnBuy chcelo zistiť, či by maznanie so štvornohými priateľmi mohlo ešte viac znížiť stres, a ak áno, pri ktorom plemene sa budete cítiť najuvoľnenejšie.

V priebehu troch mesiacov preto odborníci na domáce zvieratá v spoločnosti OnBuy požiadali 500 majiteľov psov, aby sa so svojimi psami maznali, keď sa cítili stresovaní, alebo mali srdcovú frekvenciu 105 úderov. Majitelia psíkov boli požiadaní, aby monitorovali svoj srdcový rytmus pomocou svojich inteligentných hodiniek a hlásili namerané hodnoty po 5 minútach maznania. Výsledky ukázali, ktoré plemená psov najviac znižujú stres.

Na prvom mieste skončil labradorský retriever, pri maznaní s ním dosiahli majitelia až  51 percentný pokles srdcovej frekvencie. Labrador je známy svojimi vlastnosťami aj z populárnej a sfilmovanej knihy Marley a ja a podľa amerického Kennel Clubu je najobľúbenejším psím plemenom za posledných 29 rokov.

Na druhom mieste nájdeme plemeno Husky. Majitelia pri maznaní s modrookými krásavcami hlásili priemerné zníženie tepovej frekvencie na 52 oproti 105. Na treťom mieste s priemerom 54 úderov je zlatý retriever a na štvrtom mieste skončili nemeckí ovčiaci, ktorí dokázali zížiť tepovú frekvenciu svojho pána na 55.

zdroj: https://www.onbuy.com/gb/pet-supplies/

Pozri tiež

Pozorovanie kométy C/2022 E3 (ZTF)

Pre veľký záujem pripravila Hvezdáreň v Banskej Bystrici tretie pozorovanie KOMÉTY C/2022 E3 (ZTF) a ďalších …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *