E.T. sa vrátil, nájdete ho v parku pri kaštieli Radvanských…

Keď sa už nič v tom parku pri kaštieli Radvanských nedeje, s prichádzajúcou jeseňou sa stáva aspoň domovom pre niekoľko zaujímavých „bytostí“.

Zmena ročných období prináša aj zmenu vzhľadu parku. Holé stromy v zime majú akýsi sivý nádych, zatiaľ čo v lete je park príjemným chládkom, presvetlený slnečnými lúčmi a zelené stromy sú plné života. V noci tu svetielkovali „bludičky“ a od kaštieľa dýchalo tajomno.

Na jeseň, keď vždy začnú opadávať listy a ubúda aj trávy, vždy ostane niečo, kvôli čomu sa ľudia radi týmito miestami prechádzajú…

Zaujímavý výtvor sa podarilo zachytiť objektívom aj nášmu čitateľovi… Vraj videl v parku pri kaštieli Radvanských E.T. mimozemšťana. Boli sme sa pozrieť na tajomné miesto spolu s ním a že fantázia nemá medze, posúďte sami. Podobnosť tam však je.

Banská Bystrica má svojich strašidiel viac ako dosť. Dúfajme že nepribudne ďalšie. Skôr veríme že ich bude ubúdať, tak ako sa sľúbilo.

m.p.

Pozri tiež

Foto: V Matejovom dome o Radvanskom kaštieli

Pri prednáške o záhadách Radvanského kaštieľa v Matejovom dome vyvstala požiadavka na veľké stretnutie pôvodných …

Jeden komentár

  1. jarmila Mikulova

    Otec mi neraz rozprával a stále si to pripomenie keď niečo číta o Radvanskom kaštieli lebo pani grófku Radvanskú poznal osobne a preto by som sa rada dozvedela aj ci este niekto z potomkov zije. Zaujímalo by to hlavne aj otca Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *