Ekotopfilm – Envirofilm 2019 obohatí SAŽP odborným programom a Festivalom Zeme

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm je tu opäť, aby slovenskému divákovi zmenil životný štýl k udržateľnejšiemu!

Od 27. do 31. mája 2019 predstaví  66 dokumentárnych filmov z 30 krajín sveta a ponúkne množstvo sprievodných podujatí. Hlavný program sa uskutoční v Bratislave v priestoroch Pistoriho paláca a Kina Film Europe a v Banskej Bystrici v Cinemaxe obchodného centra Europa. Nebudú chýbať sprievodné diskusie, inšpiratívni rečníci či aktivity pre základné a stredné školy. Tvorba odborného programu a časti aktivít pre najmladšiu generáciu budú opäť pod organizačnou záštitou Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP).

Ako v tejto súvislosti uviedol riaditeľ SAŽP Richard Müller:

„Okrem tradičných podujatí, ako sú konferencia Krajina – Človek – Kultúra a seminár o environmentálnych záťažiach,  chceme osloviť najmladšiu generáciu návratom časti sprievodných aktivít z interiéru kina do prírody. V banskobystrickom mestskom parku preto pripravujeme spolu s  partnermi  Festival Zeme.“

Podujatie pre deti, žiakov, školy a verejnosť je rozdelené do dvoch dní a sprevádzať ním bude aj obľúbený Tatko Príroda. V stredu, 29. mája, si môže každý návštevník vyskúšať jazdu na ekologickom Triximobile či napísať želanie k storočnici ochrany prírody na Slovensku. Vo štvrtok 30. mája prídu sokoliari a prichystaná je tiež lanová dráha (program v prílohe). Do diania filmového festivalu už tradične zasiahla aj detská porota zo základnej školy pri Detskej nemocnici v Banskej Bystrici, ktorá vybrala víťazný film v kategórií pre najmenších.

Sprievodný program v Banskej Bystrici ďalej pokračuje workshopom Udržateľná mobilita v mestách/obciach. Odborné podujatia a Festival Zeme v meste pod Urpínom organizuje SAŽP s podporou mesta Banská Bystrica. V Bratislave  SAŽP organizuje tri  odborné  workshopy, prvé dva sú venované dátam, informáciám, správam a publikáciám o životnom prostredí a scenárom pre prírodu na Slovensku do roku 2030 s výhľadom do roku 2050 (NATURE OUTLOOK). Posledný workshop v Bratislave je zameraný na udržateľný cestovný ruch. Vstup na filmové premietania a sprievodné diskusie je zadarmo. Viac informácii a kompletný program pre Bratislavu a Banskú Bystricu nájdete na stránke www.ekotopfilm.sk.

TS a foto: Slovenská agentúra životného prostredia

Pozri tiež

Začína sa Medzinárodný festival filmov Ekotopfilm-Envirofilm 2015

V Cikkerovej sieni historickej Radnice v Banskej Bystrici dnes slávnostne otvoria Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm-Envirofilm …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *