Foto: Čert so zlatou medailou na krku zavítal medzi deti

V piatok popoludní zavítal medzi deti v priestoroch o. z. Nožička dlho očakávaný Mikuláš a prišli s ním aj najrýchlejší čert v chôdzi na svete Matej Tóth a dobrý anjel, ktorí priniesli deťom krásne darčeky.

Na husliach zahrala a pekne zaspievala šikovná Tamarka, čím otvorila toto milé stretnutie. Po chvíľke napätia a očakávania sa konečne otvorili dvere a v nich sa objavil Mikuláš so svojími pomocníkmi. A že sa vždy nájdu dobrí ľudia, to aby v tom čert nebol… V malej miestnosti sa v prezlečení práve za čerta objavil majster sveta na 50km v chôdzi Matej Tóth. Že má tiež dobré srdce a je za každú srandu potvrdil aj tentokrát a neváhal kvôli deťom z OZ Nožička na seba dať kostým čerta. A dokonca doniesol aj svoju zlatú medailu, s ktorou sa mohli deti, či dospelí s Matejovým dovolením aj odfotiť. Do anjelského kostýmu sa nechala nahovoriť Erika Karová z o. z. BCF. Spolu tak vznikla veľmi sympatická trojka a deti spolu s rodičmi strávili príjemné popoludnie.

Viaceré občianske združenia si medzi sebou pomáhajú, podporujú sa, a tak túto chvíľu využila aj Majka Helexová z o. z. SPOSA BB, aby sa poďakovala.

„Ešte raz sa touto cestou chcem poďakovať všetkým aktérom Mikuláša v Centre Nožička. Som rada, že na území mesta Banská Bystrica existuje niečo takéto a sú tu ľudia, ktorí dokážu spoločnou podporou dobrých vecí posúvať naše deti vpred, ale aj nás rodičov. Všetkým zo srdca ďakujem a prajem veľa zdravia, šťastia a síl. “ poďakovala Majka Helexová z o.z. Sposa

Čas si našiel aj viceprimátor Banskej Bystrice Martin Turčan, ktorý v krátkom príhovore vyjadril svoju podporu OZ Nožičke a postihnutým deťom. Prisľúbil, že mesto sa vždy bude snažiť pomáhať a podporovať takéto projekty.

„Ďakujeme viceprimátorovi Banskej Bystrice Martinovi Turčanovi a svetovej hviezde Matejovi Thótovi za návštevu v našom centre pre deti s viacnásobným postihom“ dodala Janka Vigašová z o. z. Nožička.

Mikuláš rozdal deťom darčeky a niektoré deti mu za to aj zaspievali, či povedali niečo pekné. Nakoniec prišiel ešte jeden dar. Veľmi rýchlo totiž zareagovala firma EGAMED z Piešťan. Tá behom pár dní po oslovení doručila do Banskej Bystrice prístroj, ktorý bude deťom slúžiť na oxygenoterapiu. Okrem vďaky za túto pomôcku pre deti, ktoré to nemajú spolu s ich rodičmi ľahké, sa Janka Vigašová poďakovala aj ostatným.

„Občianske združenie Nožička sa chce poďakovať všetkým sponzorom za Mikulášske balíčky, ktoré sme vďaka vám mohli pripraviť pre naše detičky s diagnózou DMO a viacnásobným postihom. Ďakujeme vám o. z. SPOSA BB,  BCF, LIONS CLUB BANSKÁ BYSTRICA , FIRMA VELCON , o. z. SVET MOBILITY , JANKO MIŠIAK A SILVIA ŽABKOVÁ“ poďakovala opäť Janka Vigašová.

Na „after party“ sa každý mohol ponúknuť občerstvením. Nechýbala malá autogramiáda nášho úspešného atléta a samozrejme každý sa chcel aj odfotiť. Mať na krku aspoň chvíľu zlatú medailu, to nie je predsa každodenná záležitosť.

Deťom aj rodičom želáme veľa trpezlivosti, lásky a čo najviac príjemných spoločných chvíľ, hoci starostí je možno viac.

mp

 

Pozri tiež

Medailová žatva pre chodcov z ŠK BCF Dukla BB  z mesta pod Urpínom

Päťdesiaty tretí ročník najstarších slovenských chodeckých pretekov Záhorácka dvadsiatka v Borskom Mikuláši  zo štatútom pretekov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *