Foto: Fialový koberec kvetov ako z rozprávky

Každú jar sa lúka pri obci Bujakovo, neďaleko Brezna, premení na krásny fialový koberec.

Obraz, ktorý naozaj poteší, sa Vám naskytne len pár metrov od železničnej zastávky v obci Bujakovo. Lúka sa nachádza medzi cestou na Horehronie a samotnou riekou Hron. Od cesty ju delí aj železničná trať. Celá lúka je posiata tisíckami fialových kvetov v rôznych odtieňoch, až to človeku dych vyráža. Vstúpiť na túto lúku však nie je dobrý nápad, pretože krása ktorú príroda stvorila je tak krehká, že by jej ublížila aj bosá noha.

Šafran

Reč je o nádherných kvetoch šafranu. Aj keď výskyt týchto kvietkov nie je bežný, Slovensko je v tomto smere veľmi bohatou krajinou a ten, kto v prírode trávi veľa času, vie o tom svoje. Lúka pri Bujakove ponúka pri troche šťastia nádherný pohľad na Nízke Tatry, ktoré sa ešte belejú od snehu. Dokonca sneh ostal aj pri brehu Hrona. Práve pri pohľade od brehu Hrona máte na chvíľu pocit, že ste v raji. Fialovú nádheru si môžete vychutnať práve počas mesiaca apríl. Slovensko je naozaj krásna krajina, na jar to platí ešte viac.

mp

Pozri tiež

V Brezne pribudnú s podporou kraja nové štartovacie byty pre mladé rodiny

Poslanci zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja dnes odsúhlasili predaj bývalého internátu SOU v Brezne na sídlisku Mazorníkovo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *