Foto: Míľa pre mamu opäť s vysokou návštevnosťou

Tentokrát sa netešil Park pod Pamätníkom SNP, ale Mestský park v Banskej Bystrici.

Deň matiek si symbolickou míľou prišlo uctiť vyše 700 rodičov, starých rodičov, detí a prišli aj celé rodinky. Len deň pred Dňom matiek si na podujatí Míľa pre mamu prišlo spríjemniť deň a zároveň vyjadriť vďaku všetkým mamám mnoho Banskobystričanov. Mestský park bol plný ľudí všetkých vekových kategórii.

Okruhy okolo parku pomedzi stromy znamenali celú míľu. Nálada bola skvelá a kto sa už na trať pustil, došiel až do cieľa. Vôbec nešlo o rýchlosť ani o preteky, celé rodinky si užili prechádzku pod modrou oblohou, v tieni mohutných stromov a hlavne v pohodovej rodinnej atmosfére. Veľmi milé boli deti, ktoré do toho dali všetko a v cieli boli vyčerpané ako po maratóne. Nechýbali ocinovi a maminy vďaka ktorým si míľu prešli aj mnohé bábätká. Nie síce po vlastných, ale s rodičmi si to v kočíkoch určite tiež pekne užili.

Podujatie organizuje po celom Slovensku Únia materských centier, v Banskej Bystrici sa ako organizátori chytili činu Materské centrum Mamina spolu s Rodinným centrom Hviezdička a podporilo ich aj mesto Banská Bystrica.

Zdalo sa, že bude pršať, ale ani obloha neodolala a radovala sa spolu so všetkými, ktorí na podujatie prišli.

Záujemcov bolo aj tento rok veľa a všetci si pochvaľovali podujatie, ktorým sprevádzala Marianna Kovačechová.

Deti sa mohli vyšantiť aj pri rôznych športových aktivitách či hrách. Mohli si užiť na skákacom hrade, zašportovať si, vyrobiť krásne darčeky pre maminky, povoziť sa na drevenom kolotoči alebo sa dať pomaľovať. Fantázii sa medze nekládli a každý si našiel to svoje. Na pódiu vystúpili deti z folklórneho súboru Prvosienka, tanečný súbor Energy – deti zo ZŠ Sitnianska. S baby salsou vystúpili mamičky z rodinného centra Hviezdička. Muzikál Materinská láska v podaní Radvanských hviezd z CVČ Havranského spestril taktiež podujatie.

Už teraz sa všetci môžeme tešiť na ďalší ročník obľúbenej akcie.

mp

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *