GLOBSEC City Talks opäť v našom meste

Verejné diskusie s expertmi o aktuálnych témach

Pri príležitosti prestížnej medzinárodnej konferencie GLOBSEC Bratislava Forum sa na verejné debaty GLOBSEC City Talks môžete tešiť aj v Banskej Bystrici. Uskutočnia sa v stredu, 24. mája 2017 o 17:00 hod. v CNK Záhrada. Prostredníctvom nich sa bude môcť verejnosť porozprávať s odborníkmi o pálčivých témach súčasného diania, ako napríklad vplyv konšpiračných teórií na občiansku spoločnosť, ale aj dozvedieť sa niečo viac o paradoxoch súčasného Turecka. Súčasťou večera bude aj filmové premietanie. Vstup na GLOBSEC City Talks je voľný, ale z kapacitných aj bezpečnostných dôvodov je potrebné registrovať sa vopred.

Ako vznikajú konšpiračné teórie a prečo sú populárne? Ako sa žije v krajine, ktorá chce vstúpiť do Európskej únie, no aj v 21. storočí sú v nej bežné vraždy z cti? Hovoriť budeme aj o takýchto závažných, no zaujímavých otázkach. Na GLOBSEC City Talks vystúpia zaujímaví hostia, ktorí sa so záujemcami podelia o svoju bezprostrednú skúsenosť s aktuálnymi témami. Diváci môžu získať hlbší prehľad o súčasných otázkach, porozprávať sa s odborníkmi a spoznať ďalších aktívnych ľudí.

„Súčasné globálne výzvy, ktoré sa nás priamo dotýkajú, neumožňujú jednoduché riešenia. Preto je kľúčové o nich diskutovať a nachádzať širšie súvislosti, aby sme týmto komplexným otázkam porozumeli a vedeli nájsť konštruktívne riešenia. Sme radi, že GLOBSEC City Talks prispievajú k tejto debate angažovaním širšej verejnosti, aktívnych občanov a mladej generácie a prepájajú ich s odborníkmi,“

komentuje Michal Číž, projektový manažér GLOBSEC Bratislava Forum.

Konšpiračné teórie vznikajú práve tam, kde sa objavujú tzv. biele miesta poznania a kde jednoduché vysvetlenia komplikovaných problémov oslovujú masy ochotné prijať alternatívne fakty. Ako vysvetliť tieto fenomény nám objasní aj expertka na strategickú komunikáciu Ivana Smoleňová z Pražského inštitútu bezpečnostných štúdií. Druhým lákadlom bude diskusia s poľským novinárom, publicistom a autorom knihy Vrah z mesta marhúľ Witoldom Szabłowskim. Patrí medzi najvýraznejších predstaviteľov mladej generácie poľskej reportážnej školy a k jeho osudovým témam radíme najmä Turecko, kde študoval a istý čas aj žil. Vrah z mesta marhúľ je súborom reportáží o Turecku, ktoré na obyčajných ľuďoch a ich príbehoch ukazujú schizofrenickú povahu rozpolteného Turecka. Program doplní premietanie dokumentárneho filmu Múry. Režiséri Pablo Iraburu a Migueltxo Molina v ňom prepájajú osudy ľudí z opačných strán hraníc medzi Mexikom a USA, Španielskom a Marokom, Juhoafrickou republikou a Zimbabwe. Vydarený filmársky experiment ponúka viac než len intímne portréty ľudí. Zároveň skúma múry ako fenomén súčasnosti.

Registrácia je dostupná na oficiálnej stránke GLOBSEC-u: www.globsec.org/globsec2017/city-talks-registration. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.globsec.org/globsec2017

zdroj a foto: Dominika Mojžišová

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *