Handlová má záujem odstrániť čierne skládky z mimorozpočtových zdrojov

Skládky s nezákonne umiestneným odpadom v takzvanej baníckej kolónii a pri stabilizačnom násype má záujem odstrániť samospráva Handlovej. Na tento účel bude žiadať financie vo výške viac ako 65.000 eur z Environmentálneho fondu.

Na skládkach v baníckej kolónii a stabilizačnom násype, ktorý sa nachádza smerom na Žiar nad Hronom, na mieste, kde sa vyváža hlušina z baní, sa nachádza komunálny a drobný stavebný odpad. Okrem iného ide o matrace a igelitové vrecia s odpadom, ktorý vzniká pri rekonštrukciách,“ informoval  Peter Cagáň z Referátu regionálneho rozvoja a strategického plánovania Mestského úradu v Handlovej, podľa ktorého ide o rozsahovo veľké skládky.

Doplnil, že s čiernymi skládkami v rôznych častiach mesta sa samospráva borí už dlhodobo.

Pre mesto je ich odstraňovanie a následná sanácia veľkou finančnou záťažou, preto sa na tento účel snažíme získavať mimorozpočtové zdroje,“ poznamenal.

Celkový rozpočet projektu predstavuje 69.145,70 eura. Z Environmentálneho fondu, v rámci činnosti Sanácia miest s nezákonne umiestneným odpadom, radnica žiada dotáciu vo výške 65.688 eur. V prípade schválenia žiadosti by sa mala na financovaní sanácie podieľať sumou 3457,70 eura. Projekty musia byť podľa Cagáňa zrealizované do konca novembra tohto roka.

O prostriedky na sanáciu skládok, no v iných lokalitách mesta, sa uchádzalo banícke mesto aj minulý rok, so žiadosťou však nebolo úspešné.

Zdroj a foto: tasr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *