Historický úspech pre Slovenskú agentúru životného prostredia v ankete „Najatraktívnejší zamestnávateľ“

Anketa Najatraktívnejší zamestnávateľ, ktorú už po desiatykrát vyhlasuje spoločnosť Profesia, vyvrcholila slávnostným odovzdávaním cien.

Jednou z ocenených organizácií  v kategórii „Štátna a verejná správa“ je rezortná organizácia Ministerstva životného prostredia – Slovenská agentúra životného prostredia, ktorá sa umiestnila na 3. mieste spomedzi 25 finalistov. Cieľom ankety je priniesť skutočný pohľad uchádzačov i potenciálnych zamestnancov na to, ako vnímajú spoločnosti na trhu, ich benefity a postavenie.

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993. Je jedinou prierezovou odbornou organizáciou Ministerstva životného prostredia s celoslovenskou pôsobnosťou. Agentúra poskytuje rozmanité environmentálne služby, zbiera, analyzuje a prezentuje verejnosti údaje o životnom prostredí. Zabezpečuje implementáciu národných projektov a sprostredkúva eurofondy. Okrem toho plní úlohy v oblasti starostlivosti o mestské a vidiecke prostredie, podporuje princípy environmentálneho manažérstva.

„Slovenská agentúra životného prostredia plní dôležité úlohy v našom rezorte a som rád, že rezonuje aj v spoločnosti.“

uviedol Ján Budaj, minister životného prostredia SR.

Do ankety a do kategórie „Štátna a verejná správa“ bola SAŽP historicky nominovaná prvýkrát, a to na základe váženého aritmetického súčtu, ktorý zohľadňuje viacero faktorov, ako je napríklad počet prezretí pracovných ponúk spoločnosti, reakcie uchádzačov na zverejnené pracovné miesta a iné. O víťazoch rozhodla široká verejnosť prostredníctvom hlasovania, ktoré prebiehalo na portáli profesia.sk do konca roka 2021. V prípade SAŽP mohli zavážiť aj viaceré personálne benefity, ktoré agentúra zamestnancom a tiež potencionálnym uchádzačom o zamestnanie ponúka. Ide napríklad o odborné vzdelávanie a účasť na konferenciách, flexibilný pracovný čas, jazykové vzdelávanie, dovolenku navyše či Sick days a preplatené voľno na zotavenie. Atraktívne pre hlasujúcu verejnosť mohli byť aj firemné dobrovoľnícke aktivity, zaujímavé projekty či pracovné úspechy, ktoré SAŽP počas svojej existencie dosiahla.

Výsledky ankety boli verejne prezentované počas štvrtkového slávnostného galavečera. Ocenenie v podobe 3. miesta pre SAŽP z rúk organizátora prebral osobne jej generálny riaditeľ Michal Maco, ktorý vyzdvihol najmä dôležitosť kolektívu a spolupráce.

„Stojím tu síce sám, ale reprezentujem celý kolektív Slovenskej agentúry životného prostredia. Toto ocenenie je výsledok spolupráce všetkých mojich kolegov, nielen môj. Rovnako ďakujem aj zamestnancom a vedeniu rezortu životného prostredia, ktorí nám aktívne vytvárajú podmienky na kvalitnú spoluprácu.

zdôraznil Maco v príhovore počas slávnostného podujatia, z ktorého si agentúra okrem prestížneho ocenenia odnáša aj umeleckú pamätnú sošku a plaketu.

SAŽP, Michaela Pšenáková, foto : SAŽP

Pozri tiež

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone aj s medzinárodnými televíznymi prenosmi

V dňoch 23. – 24.05. 2023 sa uskutočnila v Osrblí inšpekcia Medzinárodnej biatlonovej únie a zároveň aj inšpekcia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *