Nezameniteľné chute jedinečných regionálnych SABER destilátov si môžete vychutnať aj v zimnom období v priestoroch Turisticko-informačného centra Horehronie v obci Bystrá

Počas nadchádzajúcich troch týždňov, kedy všetkým školákom odštartujú jarné prázdniny a spolu s nimi aj očakávané rodinné dovolenky strávené na lyžiarskych svahoch a bežkárskych trasách, sa opäť môžu držitelia regionálnej zľavovej karty Horehronie Card tešiť na nezabudnuteľný zážitok v podobe degustácie regionálnych destilátov.

Tri štvrtkové večery, konkrétne 24. február, 3. a 10. marec 2022 so začiatkom o 17:00 hodine, sa v priestoroch Turisticko-informačného centra Horehronie v obci Bystrá uskutočnia degustácie jedinečných regionálnych destilátov nezameniteľnej chute, vďaka ktorým každý účastník spozná ostrejšie chute Horehronia. Výroba destilátov prebieha priamo v Breznianskom liehovare, ktorý je vo vlastníctve rodiny Janštovcov, situovaný v miestnej lokalite Lúčky.

,,Registrácia na opisované podujatie je nutná min. 24 hodín vopred, a to na stránke www.horehronie.sk, na ktorej záujemcovia rovnako nájdu všetky bližšie informácie o podujatí. Tiež pripomíname, že výlet je možný len pre osoby staršie ako 18 rokov a držiteľov Horehronie Card!“ uviedla marketingová manažérka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Estera Potkány.

Každý zo záujemcov sa môže do TIC Horehronie zaviesť tam i naspäť bezplatne skibusom, ktorý svoju jazdu začína v Krupovej, na južnej strane Chopku. Trasou odtiaľ môžu ďalší zaregistrovaní záujemcovia pristupovať z jednotlivých ubytovacích zariadení situovaných v rekreačnej oblasti Tále a v Bystrianskej doline, podľa platného grafikonu. Jeho cieľovou zastávkou je parkovisko pri Bystrianskej jaskyni, z ktorého to je do TIC Horehronie už len na skok.

,,V degustačnej miestnosti bude pripravený pre všetkých návštevníkov zaujímavý program, ktorý bude pozostávať z odborného výkladu k degustovaným destilátom, zo samotnej ochutnávky až deviatich druhov regionálnych Saber destilátov a z voľnej zábavy spojenej s pochutnaním si na regionálnych údeninách a mäsových výrobkoch.“, doplnila Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Z palety destilátov budete mať tú možnosť degustovať aj špeciálne druhy ako Palantír Borovičku a Palantír Smrekovičku, ktoré sú ocenené svetovo i regionálne, prostredníctvom regionálnej značky – Regionálny produkt Horehronie. V tomto prípade sa máte naozaj na čo tešiť!

HOREHRONIE, Mgr. Žofia Koštialová

Pozri tiež

Mesto Nitra predstaví vynovený park. Na Deň detí čaká návštevníkov kvantum pútavých podujatí

Koncert Petra Lipu, tancovačka pod taktovkou Swingless Jazz Ensemble, fitnes celebrita Maroš Molnár, diskusia s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *