Keď v Bystrici ovečky, tak v Londýne rovno kravy…

Dnešný život v mestách je plný zhonu. Všade sú ulice plné áut, ľudia chodia hore-dole, obchody otvárajú a zatvárajú svoje automatické dvere. Ráno sa vytvárajú zápchy, ponáhľame sa do práce, do školy a poobede zas domov. Rýchlo niečo nakúpiť, vybaviť čo treba a zrazu je večer, zrazu je streda, štvrtok, piatok a potom víkend. Pre väčšinu šanca niekam zájsť. Oddýchnuť si od toho kolobehu, vyjsť do prírody, na chatu, na vidiek. V bežný deň si veci niekedy až tak nevšímame, všetko je tak bežné, chodíme po rovnakých uliciach, cestách. Ale z času na čas príde moment, ktorý nás na chvíľu zastaví.

Napadlo by Vás, že aj v meste sa môžete stretnúť s niečím, čo v našom vnímaní moderného života patrí na dedinu, na vidiek? Napríklad s takou ovcou? Kto môže, zájde si na jeden z okolitých salašov. Po dobrý syr, žinčicu, či iné dobroty. Ale ovce priamo v meste? Veru áno, deti a rodičia, ktorí chodia okolo ZŠ J.Bakossa pár ovečiek môžu obdivovať v neďalekej záhrade. Prevedčte sa sami, sú to obyčajné ovce, ale deti majú veľkú radosť, keď ich vidia.

„Ovečky sa mi veľmi páčia, je super, že ich máme blízko školy.“,

povedal nám jeden zo školákov.

Banská Bystrica je na slovenské pomery dosť veľké mesto, ale čo taký Londýn? Tam je život ešte rýchlejší, stonásobne viac ľudí a o uliciach, autách, dvojposchoďákoch, či preplnenom metre ani nehovoriac. V takom veľkom meste by Vás hľadať ovce určite nenapadlo. Ale že v Londýne nie sú žiadne béčka, v miestnej časti Harrow on the Hill namiesto oviec nájdete rovno kravy 🙂 . A to úplne vážne. Že ich vidíme, nebolo len našim prekvapením, všetky sa k nám zbehli a čudovali sa, čo tam robia slováci. Tých pre zmenu každý deň nevidia oni.

Dúfame, že ste sa trochu pobavili, ale aj zamysleli. Želáme pekný víkend.

mp

Pozri tiež

Medzinárodným majstrom Slovenska v strihaní oviec je Poliak Krisztian Jarosz

Poliak Krisztian Jarosz si dnes v Liptovskej Lúžnej vybojoval titul medzinárodného majstra Slovenska v strihaní oviec. Jarosz …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *