Kniha Izabelkine dobrodružstvá sa dočkala pokračovania.

Izabelkine dobrodružstvá 2 sú voľným pokračovaním knižnej prvotiny občianskeho združenia To je život a vychádzajú s rovnakým cieľom. Pomáhať deťom, a to hneď dvakrát.

V prvom rade ide o budovanie prirodzenej túžby detí po čítaní a to prostredníctvom dobrodružného, tak trocha detektívneho príbehu malej hrdinky Izabelky a jej kamarátky Kláry, ku ktorým pribudol nový „parťák“ Viliam.

Príbeh je situovaný do prostredia Beckovského hradu a spája sa s pátraním po poklade, pri ktorom deti nečakane odhalia zločin.

Projekt si zachováva svoj filantropický rozmer v podobe pomoci deťom so zrakovým znevýhodnením. Každý z tých, ktorí podporia vydanie knihy, prispieva aj na pomoc deťom z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Kniha Izabelkine dobrodružstvá 2 obsahuje desať kapitol, ktoré na seba nadväzujú a tvoria jeden súvislý, napínavý príbeh. V úvode publikácie sa malí čitatelia a čitateľky dozvedia, ako zakúpením knižky pomohli znevýhodneným rovesníkom. Publikácia je obohatená výnimočnými, ručne maľovanými  ilustráciami, od Andrey Nešťákovej.

Kniha by mala vyjsť v predvianočnom období a byť tak darčekom nielen pre čitateľov a čitateľky, ale aj pre deti, ktorým poputuje výťažok z predaja.

Projekt môžu záujemcovia a záujemkyne podporiť  na crowdfundingovej platforme

https://www.startlab.sk/projekty/3479-izabelkine-dobrodruzstva-2/ kde je možné knihu objednať v predpredaji a zároveň sa okrem kompletných informácií o projekte dozvedia aj všetko o odmenách, ktoré ich za podporu čakajú.

Vychádza v rámci projektu „Kniha, ktorá pomáha dvakrát“ a pomáha malým čitateľom i čitateľkám, aj nevidiacim deťom.

Martina Pašková

Pozri tiež

Na Technickej univerzite vo Zvolene nájdu študenti nový priestor pre sebarozvoj

Úplne prvý Welcome Hub Banskobystrického kraja včera slávnostne otvorili na Technickej univerzite vo Zvolene. Slúžiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *