„LÁSKAvosť v komunite“ má veľa podôb

Keď je život sladký aj vďaka prejavom LÁSKAvosti v komunite

Sviatok Valentín dnes mnohým ľuďom pripadá príliš komerčný a účelovo sa mu vyhýbajú. Na to však nie je dôvod, pretože sa dá prežiť aj netradične, napríklad pripomenutím si vzájomnej dôležitosti a pozornosti medzi všetkými generáciami.

S podobným úmyslom prišlo Komunitné centrum Fončorda (Havranské 9), ktoré pripravilo pre obyvateľov Banskej Bystrice už druhý ročník skvelého podujatia „LÁSKAvosť v komunite“, ktoré sa uskutoční 17. februára  o 17-tej hodine.

Hlavná myšlienka podujatia je šíriť v komunite nielen LÁSKU, ale najmä LÁSKAvosť. LÁSKAvosť medzi rodinami, manželmi, deťmi, priateľmi, seniormi a všetkými navzájom. Práve im je totiž podujatie určené.

Myšlienka je podporená aj celomesačnou súťažou, ktorá prebieha na facebookovej stránke Komunitného centra Fončorda. Jej cieľom je povzbudiť ľudí v prejavoch LÁSKY a LÁSKAvosti, zamyslieť sa na zážitkami (možno aj veselými) spojenými s láskou, podeliť sa a inšpirovať iných. Súťaž rozhodne nezostane nepovšimnutá… Prispievateľov, ktorí nabrali odvahu a verejne sa vyznali z LÁSKAvosti, bohato odmeníme počas podujatia 17. februára.

Okrem tohto krásneho posolstva organizátori pripravili aj zaujímavý program, pri ktorom si príde na svoje naozaj každý. Chýbať nebude kreatívna dielnička so zručným seniorom dedkom Jožkom, v ktorej si deti vyrobia praktický darček pre svojich rodičov, starých rodičov alebo súrodencov. Zaujímavosťou a tohtoročným lákadlom bude aj tvorivá práca s amatérskou cukrárkou Tinkou, ktorá záujemcov naučí ako spracovať fondán a vyrábať z neho jedlé kvietky. Súčasťou podujatia v KCF bude špeciálne valentínske menu, v mene hesla „Kde je lásky dosť, hovorí sa, že majú ľudia sladký život“, počas ktorého vrátime návštevníkov do detských čias. Samozrejme, akékoľvek pečené aj nepečené prejavy LÁSKAvosti, sú od hostí vítané na komunitnom stole.

Všetko toto a ešte oveľa viac, najmä skvelú atmosféru, pohodu a LÁSKAvosť môžete zažiť v Komunitnom centre Fončorda v meste pod Urpínom.

Komunitné centrum Fončorda

 

 

 

 

 

Pozri tiež

LÁSKAvosť v komunite 2022

Stalo sa už peknou tradíciou a zvykom, že na jednom z banskobystrických sídlisk na Fončorde, si …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *