Tento plod vo svete dnes známej brazílskej čerešne – acerola – obsahuje najväčšie množstvo vitamínu C, zhodli sa vedeckí pracovníci sveta, zaoberajúci sa zdravou výživou. Jeden z nich, Anton Korgo, spojil teóriu s praxou a prišiel na trh už pred desaťročiami s ponukou aceroly v zdravom stave. Bez práškových či iných podobných, chemicky spracovaných ponúk. O tom všetkom sme už na stránkach internetového magazínu Športlandia.sk písali prostredníctvom viacerých rozhovorov. V týchto predvianočných dňoch, plných opatreniami COVIDu nás milo prekvapila informácia zo Švajčiarska o speváčke Miss Helvétia. Viac už v samotnom príspevku. Foto: Anton Korgo, Brazília

Lekári liečia, príroda – acerola z nej a krásne piesne – ozdravujú

Na slovenské mediálne pomery málo publikovaný titulok.

Zdravé plody aceroly pre naše zdravie. Povie vám isto aj Miss Helvetia, švajčiarska speváčka, ktorá už roky pozná produkty chutnej a zdravej brazílskej stravy. Nie raz sa takto s Absolútne najvyššiu koncentráciu vitamínu C však v sebe skrýva práve acerola. V 100 g surovej aceroly je asi 1700 mg vitamínu C.

Tento si vyžiadala zaujímavá švajčiarska speváčka, Miss Helvetia, ktorá o prínosoch aceroly z Brazílie, teda plodu červenej čerešne, veľmi užitočného pre ľudskú imunitu vie viac, ako bežný radový človek. Bodaj by nie. Okrem iného spieva a robí Capoeiru a ako sama povedala v jednom rozhovore s docentom Korgom, s ktorým vedieme na tému dôležitosti starostlivosti o imunitu v našich životoch prostredníctvom pitia zdravej šťavy z chemicky neupraveného plodu stromu červenej čerešne, tento poctivý prístup k zdraviu ľudí ju fascinuje a bude mu aj svojim spevom nápomocná.

Nám sa zo Športlandie.sk prostredníctvom blízkych zdrojov zo spoločnosti o Miss Helvetia podarilo zistiť, že v kruhu tvorcov pripravuje o acerole a jej zdravých plodoch pieseň ako návrat do čias, keď sa popri svojmu otcovi o tejto plodine dozvedala práve v čase, keď docent Korgo získaval prvé poznatky z oblasti, ktorou sa dnes profesionálne zaoberá. Odborné jazyky dnes tvrdia, že Miss Helvetia sa dnes stáva novou Raina do Brasil (kráľovnou aceroly z brazílskej čerešne) vďaka láske k dobru, zdraviu a pokoja na duši, k čomu prispieva už roky svojho života krásnou piesňou. V čase, keď mnoho ľudí sveta žije v strachu a strese o svoje zdravie je taká informácia o kvalitnej dužine aceroly v zmrazenom stave bez chemických prídavkov zvlášť zaujímavá. Už dlhšie tento nápoj popíja aj množstvo ľudí zo Slovenskej republiky. Nachádzať každým z nás úprimné a kvalitné cestičky k zisku vlastnej trvalej imunity je v čase COVIDu prirodzenou potrebou.

Jozef Mazár

Pozri tiež

Participatívny proces zameraný na obnovu mestského parku je ukončený, vyjadriť sa k nemu môže široká verejnosť

Cieľom participatívneho procesu bolo počas posledného polroka zvyšovať povedomie o histórii parku, informovať o limitoch z hľadiska …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *