Lesní pedagógovia opäť priniesli kúsok lesa do Detskej nemocnice v Banskej Bystrici

Lesní pedagógovia z Národného lesníckeho centra (NLC) v rámci dlhodobej spolupráce so Základnou školou pri Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici (DFN BB) pravidelne organizujú interaktívne besedy o lese pre hospitalizované deti.

Cieľom spolupráce je umožniť malým pacientom vzdelávať sa a nepriamo prostredníctvom lesa im spríjemniť pobyt v nemocnici. Prinesú tak kúsok lesa malým pacientom, ktorí kvôli momentálnej chorobe nemajú možnosť učiť sa v najkrajšej zelenej učebni, akou je LES.

„Les svojou rozmanitosťou je najkrajšou a najinšpiratívnejšou zelenou učebňou aj pre nás učiteľov. My v Základnej škole pri detskej nemocnici v Banskej Bystrici nemáme možnosť chodiť s deťmi na vzdelávacie prechádzky, preto vždy radi privítame lesných pedagógov, ktorí prinesú kus lesa a jeho liečivých účinkov našim deťom,“

povedala pani Eva Hubáčková, riaditeľka ZŠ pri DFN v Banskej Bystrici.

Lesní pedagógovia s aktivitami lesnej pedagogiky navštevujú Detskú fakultnú nemocnicu od roku 2008. Počas pandemického obdobia spolupráca pokračovala hlavne metodickou podporou, zasielaním pracovných listov s témou lesa a povolania lesníka a každoročnou tradíciou darovania vianočného stromčeka, ktorý zdobil chodbu nemocnice pre všetky hospitalizované deti. Tentokrát si lesné pedagogičky pre malých pacientov pripravili aktivity zamerané na poznávanie lesných drevín a liečivých rastlín, ktoré momentálne kvitnú v lesoch a lúkach.

„Spoluprácu v oblasti lesnej pedagogiky sme sa tento rok rozhodli rozvinúť poskytnutím jedného percenta z dane z príjmu našej organizácie občianskemu združeniu Priatelia Detskej nemocnice v Banskej Bystrici. Veríme, že finančné prostriedky budú použité aj na podporu environmentálneho vzdelávania a zvyšovania povedomia o význame lesov a jeho manažmentu na Slovensku,“

doplnil generálny riaditeľ NLC Peter Balogh.

Národné lesnícke centrum, Andrea Melcerová, foto : NLC

Pozri tiež

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone aj s medzinárodnými televíznymi prenosmi

V dňoch 23. – 24.05. 2023 sa uskutočnila v Osrblí inšpekcia Medzinárodnej biatlonovej únie a zároveň aj inšpekcia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *