Mestskí policajti sú tiež len ľudia

Mestská polícia (MsP) v Banskej Bystrici si robí svoju prácu ako vie.

Nie vždy je prevedenie rovnaké. Rôzni sú ľudia, rôzni sú aj policajti. Dnes robili jednu z činností, za ktorú ich obyvatelia mesta permanentne kritizujú. Predpisy sú predpisy a platia pre všetkých, o tom niet pochýb. Za nezaplatené parkovné, či za státie na miestach kde sa to nesmie dostanete pokutu. Pokiaľ nie ste vo vozidle, niekedy stačí 10 minút na to, aby ste si pri návrate našli „papuču“, resp. zabezpečovacie zariadenie. Pravdou je, že často sú aktívni unudení susedia a zavolajú Mestskú políciu naschvál. Ale nie je to vždy tak, niekedy prídu z vlastnej iniciatívy.

Ak sa ich spýtate, kde máte zaparkovať aby ste pokutu nedostali, nedokážu odpovedať. Napríklad za poštou na Hornej ulici, kde sú takmer všetky parkovacie miesta rezervované. Dnes na to doplatili traja „šťastlivci“. Oveľa smutnejšie bolo ale rozdávanie „papúč“ tam, kde by to málokto čakal. Pre budovou Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Ľudia tam idú často len zaniesť potrebné dokumenty a nezdržia sa viac ako 5-10 minút. Parkovací automat je však na opačnom konci ako vchod do poisťovne a tak sa v rýchlosti ľudia k nemu ani nedostanú, spoliehajúc sa, že za pár minút sa nič nestane. Omyl, aj pár minút stačí na založenie „ozdoby“ na koleso. Mestská polícia dnes prišla pred vchod zdravotnej poisťovne, zaparkovala tak ako vidíte a služobné auto nechala otvorené a bez dozoru. Mali totiž dôležitú prácu, museli rozdávať pokuty.

Medzi policajtmi MsP sú mnohí zodpovední a spoľahliví ľudia. Ale všetci sme len ľudia a nikto nie je dokonalý.

Dvojica mestských policajtov chodieva napríklad pred školu v Radvani. Jedno ráno dostal od nich istý pán pokutu. Nebolo by na tom nič zvláštne. Policajti na námietky odpovedali logicky až na jeden detail. Vraj je ich hlavnou úlohou dávať pozor na bezpečnosť detí pred školou, kde je prechod pre chodcov. Na otázku, prečo teda pána riešia obaja a aspoň jeden neostal robiť to, čím argumentovali, teda dávaním pozor na bezpečnosť detí, už reagovať nedokázali. Ostali zahanbení. Ak by aj Mestskí policajti mali byť riešení za svoje prehrešky tak , ako oni riešia ľudí, bolo by to zaujímavé, ale hlavne férové.

Kradnutie železa a rušenie nočného pokoja na Radvanskej ulici oznámili Mestskej polícii viacerí obyvatelia. Ak si myslíte, že prišli tak rýchlo, ako chodia pri zakladaní zabezpečovacích zariadení, žiaľ nebolo tomu tak. Trvalo im to 15 minút, počas ktorých zlodej pokojne z miesta odišiel.

Parkovanie na chodníku na Starohorskej ulici, na ktoré sa obyvatelia viackrát sťažovali. Po dlhej zime, keď sa parkovanie bralo predsa len trochu voľnejšie, nemala hliadka MsP problém prísť a dať „papuču“ vozidlám na chodníku, kde je z oboch strán zákaz vjazdu. To znamená, že nie je možné zovšeobecňovať, v každej inštitúcii, firme, škole, ale i rodine, v každom spoločenstve sú rôzni ľudia. Nie sme všetci takí istí, riešime veci odlišne. Aj Mestská polícia sa skladá z niekoľkých desiatok zamestnancov a nie všetci sú rovnakí.

Nech sa im v ich práci darí.

mp

 

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Jeden komentár

  1. Zlata Slovakova

    Ja zas mestsku policiu mozem len pochvalit v BB. Nie raz som ich zavolala a vzdy mi pomohli ci vysvetlili. Taktiez mozem pochvalit pana z mestskej policie, ktory odchytava psiky vidno ze svoju pracu ma rad pretoze zo psikom narabal opatrne aj ked bol agresivny psik.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *