Na konferencii iMPULZ budú učitelia a pracovníci s mládežou diskutovať o tom ako zostať človekom v storočí zmeny.

Na treťom ročníku celoslovenskej Konferencie o budúcnosti vzdelávania, školstva a práce s mládežou sa predstaví viac ako desať expertov a odborníkov z praxe. V programe konferencie iMPULZ budú rezonovať aj témy duševného zdravia, inovácií či poznania talentov.

 „Svet sa mení závratnou rýchlosťou. Nové technológie, inovácie, trendy. Nová doba, nový človek, nové kurikulum. Ako čeliť narastajúcim duševným problémom a nezabudnúť pritom na seba? Ktoré z inovatívnych nástrojov využiť vo vzdelávaní a ako popritom všetkom zostať stále človekom?  Pomôže nám poznanie svojich talentov alebo skôr schopnosť reagovať na zmeny vôkol nás? Hostia a lektori konferencie budú odpovedať aj na tieto otázky. Verím, že účastníci konferencie si aj tento rok odnesú potrebný impulz pre ich prácu,“

hovorí Jaroslav Dodok, predseda OZ TEAM.

Konferencia iMPULZ sa uskutoční, 13. júna 2024 v priestoroch R2N v Banskej Bystrici. Organizuje ju občianske združenie OZ TEAM, CVČ –  JUNIOR Banská Bystrica, v spolupráci s organizáciou ZIPCeM. Účastníci sa môžu registrovať  na stránke www.konferenciaimpulz.sk.

V programe vystúpi Juráneková, Maňásek, či Hevier

Na konferencií prvýkrát vystúpi aj zahraničný hosť, Radek Maňásek, ktorý patrí medzi zakladajúcich členov FranklinCovey v Českej republike. Vo svojom bloku priblíži, ako priniesť efektívne zavádzanie zmien, podľa praktických dlhoročných skúseností v leadershipe.

Na otázky duševného zdravia nám prinesie odpovede Zuzana Juráneková, ktorá V IPčku pôsobí ako odborná poradkyňa a vedúca centier krízovej intervencie Káčko. Daniel Hevier so svojimi dlhoročnými skúsenosťami prehovorí na hlavnom pódiu o hodnote slova a jeho úlohe pri poľudšťovaní mladej generácie.

„V druhom bloku konferencie budeme hovoriť o vízii pre školstvo a mládež. Na tieto témy sme pozvali odborníkov z praxe, ktorí prinesú aktuálne trendy z diania u mladej generácie”,

hovorí Andrea Lašková z organizačného tímu konferencie iMPULZ.

Je veľmi náročné sledovať aktuálne trendy a reagovať na ne. Konferencia iMPULZ preto prinesie cenné rady v tejto oblasti. Bude inšpirovať ako myslieť na seba, ale aj ako efektívne zavádzať zmeny a opätovne objaviť zmysel svojej práce či učiteľského povolania.

Jedinečné workshopy

Súčasťou programu sú zaujímavé workshopy, ktoré budú viesť skúsení lektori. Zuzana Labašová prinesie cenné rady a skúseností v kritickom myslení, Rastislav Zábojník predstaví nástroje využívajúce umelú inteligenciu, ktoré môžu skvalitniť, ale aj zefektívniť prácu účastníkov konferencie. Ďalších lektorov organizátori konferencie predstavia už čoskoro.

Inšpirácia pre školy, firmy, aj samosprávy

Konferencie sa okrem riaditeľov škôl  a učiteľov môžu zúčastniť aj zástupcovia mládežníckych organizácií, samospráv a súkromného sektora, ktorých sa týka práca s mládežou.

Kompletný zoznam hostí, rečníkov a lektorov, ako aj program konferencie, môžu účastníci postupne nájsť na webstránke www.konferenciaimpulz.sk. Prihlasovanie je otvorené len do konca mája.

Organizátormi inšpiratívnej konferencie iMPULZ sú OZ TEAM, CVČ – JUNIOR Banská Bystrica a ZIPCeM, ktorí spoločne s  partnerom Konferencie – SYTEV, realizujú unikátny rozvojový program Show your talent, ktorý Nadácia Pontis v roku 2019 zaradila medzi TOP 15 najinovatívnejších projektov na Slovensku.

Podujatie sa koná pod záštitou primátora mesta Zvolen, Vladimíra Maňku. Partnermi konferencie sú Rozvojová agentúra BBSK, Rada mládeže Banskobystrického kraja, R2N Business Center, GoOut a ďalší.

Dávid Maslen, Mavio Media, foto archív OZ TEAM

Pozri tiež

Na konferencii iMPULZ budú učitelia a neziskovky diskutovať o tom ako bude vyzerať vzdelávanie zajtrajška

Druhý ročník celoslovenskej konferencie o budúcnosti vzdelávania, školstva a práce s mládežou sa uskutoční 14. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *