Na oslavy do B. Bystrice mieri zo Zvolena opäť Cyklojazda SNP

Niekoľko desiatok účastníkov by mala mať Cyklojazda SNP, ktorá sa vydá na trasu zo Zvolena do Banskej Bystrice v sobotu 29. augusta. Začne sa položením venca pri Pamätníku SNP vo Zvolene (Valaške) a bude viesť cez Sliač, Veľkú Lúku, Hronsek, Vlkanovú až do Banskej Bystrice.

„Bude to poznávanie histórie a regiónu,“ uviedol organizátor podujatia Pavel Marko.

Spoločne s kolegami z Únie vojnových veteránov SR, Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a Zväzu vojakov sa rozhodli týmto spôsobom už po druhý raz osloviť verejnosť. SNP je pre nich historickou udalosťou, aká v našich dejinách nemá obdobu. Uvedomuje si to však podľa nich primálo ľudí.

„Mali by sme byť hrdí, že sa Slováci postavili proti násiliu, ktoré predstavoval nacizmus,“ pripomína Marko. Verí, že cyklojazda osloví aj mladých ľudí. Účastníci prejdú dôležité miesta SNP, pospomínajú na ľudí, ktorí bojovali za našu slobodu.

Minulý rok takto spoločne bicyklovalo 16 ľudí, tento rok by ich malo byť viac. Na Zvolenskom námestí ich privíta primátorka mesta Lenka Balkovičová, v B. Bystrici sa pripoja k ústredným oslavám pod Pamätníkom SNP.
Organizátori dúfajú, že spoločnej cyklojazdy sa zúčastnia športovci, rodiny s deťmi aj pamätníci. Ak už aj nie pre myšlienku, tak aspoň pre zdravie. Navyše, každý účastník si okrem spomienky odnesie aj pamätné tričko.

■tasr■

Pozri tiež

Únia miest Slovenska (ÚMS) apeluje na NR SR – Stiahnite tie nezmyselné návrhy

ÚMS – o pomoc požiadame aj prezidentku SR. Mestá sú opäť vystavené podrazom zo strany …

2 komentáre

  1. Marian Rybar

    Ako sa dostat na start z Banskej Bystrice ???

  2. Bohdan

    Bola to veľmi pekná cyklotura.
    Ďakujeme organizátorom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *