Na strednom Slovensku pribudne ďalší cyklobus i cyklovlaky

Úspešný projekt Banskobystrický cyklobus sa už začiatkom júla dočká svojho pokračovania. Tým bude nielen cyklobus pre mestá Sliač a Zvolen, ale aj úplná novinka – Prázdninové cyklovlaky.

Banskobystrický cyklobus jazdí počas svojej štvrtej sezóny už od 6. júna a teší sa veľkej obľube obyvateľov Banskej Bystrice i návštevníkov. Za prvý mesiac prepravil na Malý Šturec, Donovaly a Šachtičky už takmer 500 nadšencov cyklistiky. Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko prinesie ďalší cyklobus. Cyklobus bude premávať na dvoch trasách: Sliač – Zvolen – Banská Štiavnica a späť, Sliač – Zvolen – Králiky.

„Po Banskobystrickom cyklobus a Tourbuse, ktorý jazdí taktiež z Banskej Bystrice, chceme verejnosti ponúknuť nové možnosti a rozšíriť pole pôsobnosti aj do ostatných častí nášho regiónu, ktoré sú pre návštevníkov atraktívne. Z hľadiska obtiažnosti tratí si na svoje prídu náročnejší cyklisti i rodiny s deťmi. Navyše budú pre všetkých k dispozícii aj cyklomapy,“ hovorí výkonný riaditeľ OOCR Jiří Pěč a dodáva:

„Keďže ide o projekt, ktorý ešte nemá podobnú tradíciu ako v Banskej Bystrici, prepravu bude zabezpečovať mikrobus a nutnosťou bude online nahlásenie sa na webstránke www.cyklobus.centralslovakia.eu, kde záujemcovia nájdu aj všetky potrebné informácie.“ Cyklobus bude premávať od soboty 11. júla do konca septembra.

Ďalšou zaujímavou novinkou sú Prázdninové cyklovlaky. V rámci pilotného projektu budú vypravené dva: prvý 4. júla v ranných hodinách zo Zvolena do Hronca s turisticky atraktívnymi cieľmi Vydrovskou dolinou a Čiernohorskou železničkou a popoludňajším návratom do Zvolena a druhý, ktorý bude premávať 8. augusta na trase Zvolen – Banská Štiavnica a späť.

Viac informácií nielen o cyklobusoch a cyklovlakoch, ale aj o pripravovaných podujatiach v regióne Stredné Slovensko nájdete na www.centralslovakia.eu.

 

Pozri tiež

Obľúbený Cyklobus a Turbus sú opäť tu!

S príchodom novej letnej sezóny štartuje aj stále populárnejší Cyklobus. Ten minulý rok lámal rekordy a potvrdil, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *